Jesteś w ciąży, ćwicz mięśnie Kegla!

czwartek 13 lutego 2020
  • Ćwiczenia mięśni dna miednicy są bardzo ważne dla każdej kobiety (fot. mat. pixabay)
    Ćwiczenia mięśni dna miednicy są bardzo ważne dla każdej kobiety (fot. mat. pixabay)
Kiedy: 
  • poniedziałek 16 marca 2020
Gdzie: Katowice
Ciąża to nie tylko zmiany w wyglądzie zewnętrznym. Szczególnie narażone na obciążenia są mięśnie dna miednicy. Ćwiczenia mięśni Kegla nie tylko umożliwią szybszy i łatwiejszy poród, ale i pomogą zapobiec problemowi nietrzymania moczu.

Ćwiczenia mięśni dna miednicy są bardzo ważne dla każdej kobiety. Aby zapobiec w przyszłości wysiłkowemu nietrzymaniu moczu, nietrzymania kału, gazów, czy też obniżeniu narządów płciowych warto pamiętać o codziennej gimnastyce mięśni Kegla, w szczególności w czasie ciąży.

Ciąża a mięśnie dna miednicy

Niezależnie od tego czy rodzimy siłami natury, czy przez cięcie cesarskie, w czasie ciąży mięśnie dna miednicy są narażone na obciążenia na skutek wzrostu macicy. Efektów osłabienia można doświadczyć już w czasie ciąży w postaci incydentów wysiłkowego nietrzymania moczu podczas kichania, kaszlu, śmiechu. Na szczęście często to mija już po okresie połogu. Jednak nieprawidłowa profilaktyka, nieprawidłowe nawyki podczas codziennych czynności mogą prowadzić do poważnych dysfunkcji, mających wpływ na życie – mówi fizjoterapeutka Izabela Kamińska.

Jak poprawnie ćwiczyć?

Tego dowiecie się biorąc udział w projekcie „Ludzka Mama i jej ważne sprawy”. Na warsztatach nauczycie się również świadomej relaksacji metodą treningu autogennego, poznacie teorię poliwagalną i trening uważności.

Warsztaty rozpoczną się 16 marca w godz. 10.30 – 13 w Katowicach przy ul. Bałtyckiej 180. To 4 spotkania co dwa tygodnie. Każda uczestniczka cyklu otrzyma powitalny upominek. Zajęcia będą prowadzone w małych grupach (do 10 osób). Cena za cały cykl wynosi – 360 zł, a za pojedyncze zajęcia – 90 zł. Dla naszych czytelniczek obowiązuje rabat 20 zł na hasło „Silesia dzieci”. Obowiązują zapisy: kontakt@ludzkirodzic.pl, tel. 601558953.

Kategoria: Wydarzenia