Kampania Bezpieczny Maluch na Śląsku

piątek 14 lutego 2020
  • Warsztaty są bezpłatne, obowiązuje wcześniejsza rejestracja (fot. arch. Fb Bezpieczny Maluch)
    Warsztaty są bezpłatne, obowiązuje wcześniejsza rejestracja (fot. arch. Fb Bezpieczny Maluch)
Kiedy: 
  • czwartek 5 marca 2020
  • piątek 6 marca 2020
Jak udzielić pierwszej pomocy dziecku? Czy kobieta w ciąży musi jeździć w pasach? - m.in. na te pytania znajdziecie odpowiedź podczas bezpłatnych warsztatów w ramach kampanii Bezpieczny Maluch.

Warsztaty skierowane są do kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci. Tematem przewodnim spotkania będzie udzielanie pierwszej pomocy małemu dziecku oraz kobiecie w ciąży. Zajęcia poprowadzi wykwalifikowany ratownik medyczny. Warsztaty to również spotkanie z ekspertem, który poprowadzi wykład „Bezpieczny transport niemowląt i dzieci”. Przyszli rodzice dowiedzą się jak wybrać bezpieczny fotelik, jak prawidłowo go zamontować czy też jak zapinać maluszka by było mu komfortowo i bezpiecznie.

Warsztaty odbędą się 5 marca w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu Zdroju i 6 marca w Zagłębiowskim Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej w godz. 17-20. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Obowiązują zapisy na stronie organizatora. Każda mama uczestnicząca w warsztatach otrzyma podręcznik Bezpiecznego Malucha, który zawiera schematy postępowania w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń.

Kategoria: Wydarzenia