Arteterapia w kinie

piątek 28 lutego 2020
  • „Mały Książę” to jedna z bajek, jakie dzieci obejrzą w marcu w kinie Kosmos (fot. mat. organizatora)
    „Mały Książę” to jedna z bajek, jakie dzieci obejrzą w marcu w kinie Kosmos (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 1 marca 2020
  • niedziela 15 marca 2020
  • niedziela 29 marca 2020
Gdzie: Katowice
[Wydarzenie odwołane] Pokazy filmów animowanych, spotkania ze sztuką oraz warsztaty arteterapeutyczne – tak zapowiada się marzec w Kinie Kosmos. Dzieciaki uruchomią wyobraźnię, otworzą się na sztukę, tolerancję, akceptację oraz zrozumienie własnych emocji.

Marzec w katowickim Kinie Kosmos upłynie pod znakiem sztuki. Dzieci zobaczą ciekawe filmy animowane, spotkają się ze sztuką oraz wezmą udział w warsztatach arteterapeutycznych.

Terapia sztuką

Tematyka warsztatów, będzie nawiązywać do konkretnych bajek animowanych i ma na celu uruchomienie wyobraźni, otwarcie się na impulsy płynące ze sztuki. Zajęcia będą odnosić się do tolerancji, aspektów dojrzałości, samodzielności, zmiany w życiu, akceptacji, odwagi, miłości, oczekiwania, nadziei, ciekawości, ale również strachu, cierpienia, lęku, smutku, poczucia winy, rozczarowania i żalu. Warsztat będzie spełniał rolę terapeutyczną, ucząc tolerancji wobec inności, umiejętności rozumienia swoich emocji oraz nawiązywania bliskich relacji z innymi. Autorami warsztatów są studenci I roku kierunku Arteterapia, międzyuczelnianego kierunku interdyscyplinarnego pomiędzy trzema katowickimi Uczelniami: Uniwersytetem Śląskim, Akademią Sztuk Pięknych i Akademią Muzyczną.

Familijne kino

Najbliższy seans połączony z warsztatami odbędzie się 1 marca. Na ekranie dzieci zobaczą „Małego Księcia”, a następnie wezmą udział w zajęciach dotyczących empatii i rozwiązywania problemów. 15 marca odbędzie się projekcja bajki „Balerina” i warsztaty o odkrywaniu pasji i podążaniu za własnymi marzeniami. W finale – 29 marca „Wilk w owczej skórze” i zajęcia o stereotypach i skupianiu się na drugiej osobie.

Filmy wraz z warsztatami będą grane 1, 15 i 29 marca o godz. 16 w Kinie Kosmos (ul. Sokolska 66) w Katowicach. Bilety w cenie 17 zł – normalny i 15 zł – ulgowy można zakupić w kasie kina lub na filmowa.net. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 5 lat. Obowiązują zapisy: m.debniak@kosmos.katowice.pl.

Komunikat kina

W związku z wydanym w dniu 10 marca br. przez Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego zaleceniem dotyczącym ograniczenia wydarzeń skupiających znaczną liczbę mieszkańców oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych Widzów, Dyrekcja Instytucji Filmowej Silesia Film podjęła decyzję o odwołaniu wszystkich seansów repertuarowych oraz wydarzeń w prowadzonych przez Instytucję kinach: Kinie Kosmos, Kinie Światowid, Kinoteatrze Rialto w Katowicach oraz w Kinie Bałtyk w Raciborzu i w Kinie Janosik w Żywcu do dnia 13 kwietnia br. włącznie. Bilety na seanse i wydarzenia odbywające się do 13 kwietnia br. zakupione w formie elektronicznej zostaną automatycznie zwrócone, a środki przelane na rachunki bankowe, z których dokonano zakupu. Bilety na seanse i wydarzenia odbywające się do 13 kwietnia br. zakupione w kasach kin można zwracać do końca kwietnia br. bezpośrednio w kasie lub przesłać listownie na adres Instytucji Filmowej „Silesia-Film” w Katowicach, ul. Górnicza 5, 40-008 Katowice wraz z prośbą o zwrot zawierającą dane adresowe i rachunek bankowy, na który należy dokonać  przelewu.

Kategoria: Wydarzenia