Zostań małym ogrodnikiem

wtorek 3 marca 2020
  • Na zajęciach dzieci nauczą się m.in. przesadzać rośliny (fot. mat. pixabay)
    Na zajęciach dzieci nauczą się m.in. przesadzać rośliny (fot. mat. pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 7 marca 2020
Gdzie: Mikołów
Przygodę z uprawą kolorowych kwiatów i roślin można rozpocząć jako dziecko. W pracowni ogrodniczej, najmłodsi poznają różne kwiaty, dowiedzą się jak je uprawiać oraz nauczą się je przesadzać. Zrobią również ozdoby z wikliny lub słomy.

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Czas pomyśleć o sadzeniu roślin na balkonach oraz w przydomowych ogródkach. Nawet kilkuletnie dzieci mogą wspólnie z rodzicami opiekować się roślinami.

Kreatywny ogród tajemnic

To cykl spotkań dla dzieci. W pracowni ogrodniczej, pod okiem instruktorów dzieci poznają różne kwiaty, dowiedzą się jak je uprawiać oraz jak o nie dbać. Następnie w trakcie zajęć praktycznych nauczą się przesadzać rośliny, a także dowiedzą się, jak sprawdzić wilgotność i pH podłoża i jak zapewnić roślinom najlepsze warunki do wzrostu.

Ozdoby z wikliny, słomy i sasanek

Odbędą się również warsztaty tworzenia ozdób z roślin. Dzieci nauczą się wyplatać proste wzory z wikliny, a także wykonają stroiki i wielkanocne wianki. Stworzą wyjątkowe kompozycje z takich roślin, jak rokitnik, sasanka, forsycja, bukszpan oraz gałązek drzewa oliwnego i wierzbowych bazi. Chętni wykonają wielkanocne ozdoby ze słomy i siana oraz wysieją rzeżuchę. Najmłodsze dzieci wezmą udział w warsztatach plastycznych i wykonają prace o tematyce przyrodniczej.

Zajęcia odbędą się 7 marca w godz. 15-17.30 w Centrum Handlowym Auchan Mikołów (ul. Gliwicka 3). Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia