Transmisje na żywo z wrocławskiego zoo

czwartek 19 marca 2020
 • Zoo Wrocław zaprasza na transmisje na żywo na Facebooku (fot. mat. organizatora)
  Zoo Wrocław zaprasza na transmisje na żywo na Facebooku (fot. mat. organizatora)
 • Podczas transmisji będzie można wirtualnie odwiedzić różne gatynki zwierząt (fot. mat. organizatora)
  Podczas transmisji będzie można wirtualnie odwiedzić różne gatynki zwierząt (fot. mat. organizatora)
 • Opiekunowie opowiedzą o zwyczajach swoich podopiecznych, a na koniec poproszą o wykonanie ciekawej pracy domowej (fot. mat. organizatora)
  Opiekunowie opowiedzą o zwyczajach swoich podopiecznych, a na koniec poproszą o wykonanie ciekawej pracy domowej (fot. mat. organizatora)
 • Opiekunowie opowiedzą o zwyczajach swoich podopiecznych, a na koniec poproszą o wykonanie ciekawej pracy domowej (fot. mat. organizatora)
  Opiekunowie opowiedzą o zwyczajach swoich podopiecznych, a na koniec poproszą o wykonanie ciekawej pracy domowej (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
 • piątek 20 marca 2020
 • środa 25 marca 2020
 • piątek 27 marca 2020
Gdzie: Internet
Czy wiecie, że istnieje rasa owiec, która ma 4 rogi? Podczas transmisji na żywo z wrocławskiego zoo będziecie mogli dowiedzieć się takich ciekawostek, być bliżej odwiedzanych zwierząt niż podczas rzeczywistej wizyty, a nawet zadawać pytania ich opiekunom. Pierwsza transmisja już jutro (20 marca).

Co robić podczas kwarantanny domowej? Wrocławskie zoo ma niezwykłą propozycję.

#domoweZOO

- Nasze zoo jest zamknięte dla zwiedzających, ale zwierzęta codziennie potrzebują opieki, bez względu na sytuację. Blisko 90 opiekunów przez 7 dni w tygodniu dba o 12 tys. zwierząt. Skoro my pracujemy, a ludzie nie mogą do nas przyjść, to postanowiliśmy przyjść do nich, do ich domów. Stąd pomysł na edukacyjne transmisje na żywo – mówi Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo. Od najbliższego piątku (20 marca) od godz. 12, rusza #domoweZOO. To cykl spotkań edukacyjnych, które odbywać się będą na żywo na profilu wrocławskiego zoo na Facebooku. Pracownicy zoo będą prezentować wybrane gatunki podchodząc do nich z kamerą jak najbliżej się da. Spotkania prowadzić będą duety – opiekun zwierząt i edukator, aby jak najciekawiej zaprezentować bohaterów. Wirtualni uczestnicy spotkania, po jego zakończeniu, będą mieli do wykonania zadanie domowe np. pracą plastyczną lub zagadkę do rozwiązania. Transmisje na żywo będą odbywać się w środy i piątki, zawsze o godz. 12. Będą one dostępne po emisji, również na profilu zoo.

Owce, kuce, pawiany i kotki

Na pierwsze #domoweZOO wybrano Dzieciniec, czyli miejsce które każdy zwiedzający wrocławski ogród zna i lubi. Mieszka tam kilkanaście raz owiec i kóz oraz kuce szetlandzkie. Widzowie będą mieli okazję nie tylko poznać najciekawsze rasy i im się przyjrzeć z bliska, ale również zadawać pytania na żywo. W przyszłym tygodniu bohaterami będą kotiki afrykański i pawiany masajskie.

Pierwsze spotkanie z mieszkańcami zoo odbędzie się w piątek (20 marca), kolejne w środę (25 marca) i kolejny piątek (27 marca), zawsze o godz. 12 na profilu zoo Wrocław na Facebook’u.

 

Kategoria: Wydarzenia