Stwórz komiks, baw się dobrze i wygrywaj

wtorek 21 kwietnia 2020
  • W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 6 do 14 lat (fot. mat. organizatora)
    W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 6 do 14 lat (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • wtorek 21 kwietnia 2020 - piątek 8 maja 2020
Gdzie: Internet
„Nie macie pojęcia, jakie rzeczy mogą się dziać w hucie” - tymi słowami rozpocznie się Wasza komiksowa przygoda. Nagrodą będzie m.in. publikacja w miesięczniku, zaproszenia na uroczyste otwarcie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie oraz atrakcyjne upominki.

Tematyką komiksowego konkursu jest huta – miejsce magiczne, pełne ognia i hałasu, gdzie wielkie maszyny kują, zgniatają, walcują, a pracownicy niczym „giganci” gromadzą się wokół pieców i strzegą stali. Treść komiksu będzie zależała wyłącznie od wyobraźni i fantazji uczestników. Można nawiązać do bajek, gdzie kowale mają nadzwyczajne moce lub stworzyć współczesną historię z superbohaterami w tle. To wszystko zależeć będzie od inwencji młodych twórców.

Wygrywaj nagrody

W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 6 do 14 lat z rejonu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Praca ma rozpoczynać się od zdania „Nie macie pojęcia, jakie rzeczy mogą się dziać w hucie…”. Objętość komiksu nie powinna przekraczać 5 stron. Wykonany może być w dowolnej technice. Dla laureatów konkursu przewidziano niespodziankę: fragmenty nagrodzonych prac opublikowane zostaną w miesięczniku Twój Chorzów. W puli nagród znajdą się również zaproszenia na uroczyste otwarcie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (w 2021 roku), a także zestawy atrakcyjnych upominków miejskich.

Organizatorem konkursu jest Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Szczegóły, regulamin konkursu i kartę zgłoszeniową znajdziecie tutaj. Prace można wysyłać do 8 maja na adres kontakt@muzeumhutnictwa.pl.

 

Kategoria: Wydarzenia