Zobacz zachwycający balet „Śpiąca Królewna”

piątek 24 kwietnia 2020
  • Spektakl będzie można zobaczyć 25 kwietnia o godz. 18 (fot. archiwum zdjęć na Fb)
    Spektakl będzie można zobaczyć 25 kwietnia o godz. 18 (fot. archiwum zdjęć na Fb)
Kiedy: 
  • sobota 25 kwietnia 2020
Gdzie: Internet
Piękna scenografia, wspaniali soliści, zespół baletowy i zachwycająca muzyka Piotra Czajkowskiego – tak pokrótce można opisać „Śpiącą Królewnę” Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Teraz to wspaniałe widowisko możecie zobaczyć bez wychodzenia z domu.

„Śpiącą Królewnę” wyczarował wielki rosyjski choreograf Jurij Grigorowicz, wzorując się na klasycznej petersburskiej wersji Mariusa Petipy. Oprawę plastyczną widowiska stworzyła dwójka światowej sławy włoskich scenografów: Ezio Frigerio zaprojektował pałacowe dekoracje, a Franca Squarciapino dopełniła je pięknymi stylowymi kostiumami.

Klasyczny repertuar baletowy

W tej zjawiskowej scenerii rozegra się opowieść o księżniczce Aurorze, uśpionej zaklęciem złej wróżki Carabosse i przebudzonej po stu latach pocałunkiem szlachetnego księcia Désiré. Poza spektakularnymi popisami solowymi głównych bohaterów, w ostatnim akcie Wesela Aurory wystąpią popularne bajkowe postacie: Czerwony Kapturek i Wilk, Kopciuszek z Księciem, Kot w Butach i Biała Kotka oraz Błękitny Ptak i Księżniczka Florina, które zachwycają wspaniałymi popisami kunsztu tanecznego i sztuki aktorskiej. To niezwykłe widowisko oczaruje dziecięcą widownię, a dorosłym ukaże walory baletu klasycznego.

Spektakl będzie można zobaczyć 25 kwietnia o godz. 18 on-line na vod. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia