Zagraj w grę miejską nie wychodząc z domu

czwartek 7 maja 2020
  • Udział w grze jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich onine (fot. mat. organizatora)
    Udział w grze jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich onine (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 10 maja 2020 - niedziela 17 maja 2020
Gdzie: Internet
Nocna Książęca Gra Miejska, od lat bijąca rekordy popularności, przenosi się do wirtualnego świata. Wcielicie się w dziennikarzy sprzed 100 lat i poznacie tajemnice księżnej Daisy. Na zwycięzców czekają nagrody.

Daisy Days Festiwal w Pszczynie z powodu pandemii został odwołany. Co roku cieszył się ogromną popularnością wśród mieszkańców całego regionu. Jednym z jego elementów, była Nocna Książęca Gra Miejska, która od 11 lat bije rekordy popularności i jest jedyną grą miejską w Polsce o tak długiej tradycji. W tym roku odbędzie się w wirtualnym świecie.

„Książęce fakty i plotki”

Codziennie od 10 do 15 maja na stronie gry publikowane będą ciekawostki z życia księżnej Daisy Hochberg von Pless. Towarzyszyć im będą zadania, polegające na wyłapywaniu szczegółów w opublikowanych nagraniach, wyszukiwaniu różnych dodatkowych informacji. Nie zabraknie zadań kreatywnych, których efekty uczestnicy wyślą w formie zdjęć.

Zabawa, humor i lekcja historii

Wcielając się w dziennikarzy sprzed 100 lat nie musicie mieć wybitnego pióra czy specjalnej wiedzy. Liczy się ciekawość, chęć poszukiwania informacji w internetowych zakamarkach oraz poczucie humoru. Zadań nie trzeba rozwiązywać na bieżąco – pod koniec gry, w piątek 15 maja o godz. 20 na stronie ukaże się specjalny formularz on-line, za pomocą którego gracze będą mogli wysłać rozwiązania i odpowiedzi. Nie trzeba rozwiązać wszystkich zadań, by wziąć udział w finale. Jedyne zadania, których rozwiązania można będzie wysłać w trakcie gry to zadania kreatywne.

Udział w grze jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich chętnych. Czas na przesłanie wszystkich rozwiązań mija 16 maja o godz. 20. W niedzielę 17 maja o godz. 20 zostaną ogłoszone wyniki gry. Zwycięzcy otrzymają nagrody-niespodzianki. O szczegółach przeczytacie na stronie gry.

Kategoria: Wydarzenia