Zostań reżyserem filmowym

czwartek 21 maja 2020
  • Najnowszy odcinek filmu będzie można obejrzeć się 21 maja (fot. mat. organizatora)
    Najnowszy odcinek filmu będzie można obejrzeć się 21 maja (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • czwartek 21 maja 2020
Gdzie: Internet
W kolejnym odcinku „Domowego Studia Filmowego” dzieciaki zamienią swój pokój w statek kosmiczny i wyruszą w niezwykłą podróż. Przewodnikami będą nominowany do Oscara reżyser Bartosz Konopka i jego córka Hania, którzy opowiedzą o pracy reżysera filmowego.

Instytucja Filmowa Silesia Film zaprosiła do najnowszego odcinka „Domowego Studia Filmowego” nominowanego do Oscara za film „Królik po berlińsku” (2009) Bartosza Konopkę. Reżyser wraz ze swoją córką Hanią opowiedzą najmłodszym i pokażą, jak w domowym zaciszu wyreżyserować film.

Cykl dla rodzin z dziećmi

„Domowe Studio Filmowe” zostało przygotowane specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi. To cykl krótkich filmów, w których artyści i fachowcy z branży filmowej w przystępny sposób opowiadają najmłodszym o swojej pracy związanej z tworzeniem filmów. Zadają też dzieciom ćwiczenia i zachęcają do samodzielnych eksperymentów filmowych. Swój udział w nagraniach potwierdzili czołowi polscy filmowcy, m.in. Marcel Sławiński oraz Joanna Macha. Cykl powstaje w ramach projektu edukacyjnego „Rodzina w kinie”, realizowanego w Kinie Kosmos.

Najnowszy odcinek filmu będzie można obejrzeć się 21 maja na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej SILESIA FILM. Przypominamy również o programie - „Filmowe podróże z liskiem”, dzięki któremu dzieci zgłębią tajniki animacji.

 

Kategoria: Wydarzenia