Zabawa z Panem Kleksem na Dzień Dziecka

piątek 29 maja 2020
  • Interaktywny spektakl dla całej rodziny będzie można obejrzeć online 1 czerwca (fot. mat. Bajki Pana Kleksa)
    Interaktywny spektakl dla całej rodziny będzie można obejrzeć online 1 czerwca (fot. mat. Bajki Pana Kleksa)
Kiedy: 
  • poniedziałek 1 czerwca 2020
Gdzie: Internet
Prof. Ambrożemu skradziono 4 magiczne piegi, które są składnikami tajemnej receptury na wyjątkowe święto - Dzień Dziecka. Możecie pomóc uratować zabawę! Bez wychodzenia z domu przeżyjecie przygodę biorąc udział w interaktywnym spektaklu „Pan Kleks i spółka w tarapatach”.

Bajka Pana Kleksa postanowiła stawić czoła wirusowi i przenieść świętowanie Dnia Dziecka do sieci. Już 1 czerwca rusza cykl interaktywnych warsztatów online.

Interaktywny spektakl dla całej rodziny

To propozycja dla rodzin z młodszymi pociechami. „Pan Kleks i Spółka w tarapatach” to spektakl, podczas którego widzowie wspólnie zadecydują jak potoczą się losy bohaterów. Rodzinne show odbędzie się 1 czerwca o godz. 18. Cena biletu to 10 zł. Bilety kupicie tutaj. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Warsztaty naukowe

„Droga do Gwiazd z Doktorem Paj-Chi-Wo – Gwiezdne ZOO” to atrakcja dla rodzin z dziećmi w wieku 10-14 lat. Podczas zajęć dowiecie się, że wśród 88 gwiazdozbiorów ukryte jest aż 36 zwierząt. Wszystko to z wykorzystaniem teleskopu i programu Stellarium, czyli sztucznie generowanego nieba w czasie rzeczywistym. Wirtualne warsztaty odbędą się 1 czerwca o godz. 22. Cena biletów to 12 zł.  Bilety kupicie tutaj. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kleks TV

Obydwa wydarzenia otwierają cykl wirtualnych warsztatów familijnych, które będzie można oglądać w każdy poniedziałek o stałych godz. 18 i 22. Zajęcia to również początek nowego projektu – platformy streamingowej Kleks TV, w ramach której zostaną wyemitowane edukacyjne odcinki telewizyjnego show poświęcone edukacji kulturalnej najmłodszych. - To nie tylko doskonałe rozwiązanie na czas epidemii, ale i po niej, kiedy do Bajki będą mogli zawitać wirtualnie goście z całego świata. To także piękny przykład tego, jak angażować w kulturę osoby z niepełnosprawnościami – podkreśla inicjator Bajki Pana Kleksa Grzegorz Pietraszewski.

Kategoria: Wydarzenia