Kajko i Kokosz uczą archeologii

środa 17 czerwca 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 10 lipca 2020 - środa 30 września 2020
Gdzie: Racibórz
To pierwsza w historii muzealnictwa polskiego wystawa, która łączy archeologię z komiksem. Odwiedzający zobaczą dwa światy: „Kajka i Kokosza” Janusza Christy i prawdziwą historię Słowian. Dla dorosłych to podróż sentymentalna, a dla dzieci doskonałe połączenie zabawy z nauką.

Wystawa „Kajko i Kokosz uczą archeologii” porównuje dwa światy: znaleziska archeologiczne oraz podobne zabytki wykorzystane w komiksach Janusza Christy. Autor przez lata przybliżał starożytne czasy na ziemiach polskich, wierzenia ludów, zwyczaje, ubiór czy architekturę.

Nauka przez zabawę

Przewodnikami po słowiańskiej puszczy pełnej dzikiego zwierza i grodu Mirmiłowo będą dzielni wojowie Kajko i Kokosz. Na wystawie odwiedzający zobaczą najzabawniejsze sceny z komiksów z opisem prawdziwych wydarzeń historycznych. Nie zabraknie dużej ilości śmiechu, dobrej zabawy i podróży sentymentalnej do czasów dzieciństwa rodziców, których komiks bawił i uczył przed laty. Autorem wystawy jest Wojciech Łowicki, kurator, marszand i znawca komiksu polskiego. Współpraca - Fundacja „Kreska” im. Janusza Christy. Materiały pochodzą z kolekcji prywatnych,  z archiwum rodzinnego Pauliny Christy.

Wystawę będzie można oglądać w budynku ekspozycyjnym Muzeum w Raciborzu (ul. Gimnazjalna 1) od 10 lipca do 30 września (poniedziałki nieczynne) w godz. 9-15 (wtorek – sobota) i w godz. 11.30-15 w niedziele. Za bilet normalny do Muzeum zapłacimy 4 zł, za ulgowy – 2 zł, a rodzinny – 10 zł, w soboty wstęp bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia