Zwiedzanie dna oceanu, drony i błyskawice – rusza Robopark

czwartek 18 czerwca 2020
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
Kiedy: 
 • piątek 19 czerwca 2020 - niedziela 2 sierpnia 2020
Gdzie: Gliwice
Interaktywna wystawa robotów powraca, a na niej: 70 unikalnych robotów z całego świata, rysowanie piórem 3D, tańczące błyskawice w „Tesla-show”, 8 stref wirtualnej rzeczywistości, pojedynek na miecze Jedi czy zabawa dronami.

Robopark to międzynarodowa, interaktywna wystawa robotów, która po raz pierwszy gości na Górnym Śląsku w Gliwicach. Jej otwarcie odbyło się w kwietniu, lecz po kilku dniach musiała zostać zamknięta z powodu pandemii. 19 czerwca znów będzie można ją odwiedzać i świetnie się bawić z całą rodziną.

Roboty z całego świata

Odwiedzający wystawę będą mogli wejść w interakcję z 70 robotami, które wcześniej prezentowano na prestiżowych imprezach high-tech w Las Vegas, Berlinie i Pekinie. Przekonają się także, jak może wyglądać przyszłość dzielona z inteligentnymi maszynami i sztuczną inteligencją. Zobaczą teatr robotów oraz ich zawody, jak robosumo, robofutbol i roboboks. Rodziców ucieszy z pewnością kawa serwowana przez robota-baristę.

Podnoszenie helikoptera za pomocą umysłu

Robopark to również 8 stref wirtualnej rzeczywistości, w których każdy będzie mógł przejechać się kolejką górską, zwiedzić dno oceanu, a nawet podnieść helikopter za pomocą siły umysłu. Zachwyt wzbudzą tańczące błyskawice w unikalnym „Tesla-show”, a dopełnieniem wszystkiego będzie wyjątkowy pokaz hologramów. Fanom sagi Gwiezdnych Wojen spodoba się pojedynek na miecze świetlne. To jednak nie koniec atrakcji. Zwiedzający posterują dronami, pokierują robotami ruchem ręki czy też uśmiechem. Co godzinę będzie odbywać się bezpłatna wycieczka z przewodnikiem. Przygotowano również warsztaty, gdzie dzieciaki będą mogły założyć kostium robota, porysować piórem 3D lub stworzyć własnego robota.

Ochrona przed COVID-19

W trosce o zdrowie i komfort gości wystawy, organizatorzy podjęli wszelkie możliwe środki ostrożności epidemicznej m.in. roboty dezynfekowane są 2 razy dziennie, okulary wirtualnej rzeczywistości, pady i inne przedmioty osobistego użytku są dezynfekowane po każdym użyciu,  liczba odwiedzających jest ściśle regulowana, na podłodze znajdują się linie ograniczające w celu zachowania odpowiedniej odległości.

Wystawę będzie można oglądać do 2 sierpnia w godz. 10-19 w CH Forum (również w niedziele niehandlowe). Bilety można zakupić tutaj. Do 18 czerwca obowiązuje 30-proc. rabat na bilety.

Centrum Handlowe Forum znajduje się przy ul. Lipowej 1 w Gliwicach.

Kategoria: Wydarzenia