Darmowa podróż wąskotorówką

wtorek 23 czerwca 2020
  • fot. mat. SGKW
    fot. mat. SGKW
  • fot. mat. SGKW
    fot. mat. SGKW
Kiedy: 
  • sobota 27 czerwca 2020 - niedziela 30 sierpnia 2020
„Ruszyła maszyna po torach ospale, szarpnęła wagony” - te słowa nabiorą mocy już w najbliższą sobotę. Mali fani wąskotorówki przez całe wakacje będą podróżować bezpłatnie. Przygotowano również kilka nowości.

27 czerwca na tory wyjedzie wąskotorówka. To najstarsza nieprzerwanie czynna kolej wąskotorowa na świecie. Trasa ma długość 21 km i prowadzi z Bytomia do Miasteczka Śląskiego nad jezioro Nakło-Chechło. Przejażdżka odbywa się w otwartych, zadaszonych wagonikach. Umożliwia to swobodne podziwianie widoków. Bez problemu w podróż możemy zabrać rowery. W pociągu znajduje się specjalny wagon do ich przewozu (usługa bezpłatna). W przedziale zostawimy również wózki dziecięce.

Wakacyjne nowości

Nowy letni sezon to zwiększona liczba pociągów (3 dziennie, a nie jak dotąd tylko 2). W te wakacje dzieci i młodzież szkolna do 16. roku życia będzie podróżować za darmo. Osoby zainteresowane historią i techniką kolejową w każdą pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca będą mogły zwiedzić stacje Bytom Karb z przewodnikiem (godz. 12 i 15).

Bezpieczeństwo

Ze względu na sytuację epidemiologiczną liczba miejsc w pociągu będzie ograniczona do miejsc siedzących. Organizatorzy proszą również o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, zasłanianie nosa i ust podczas przebywania w wagonie oraz dezynfekcję rąk przy wejściu do niego.

Jedzie pociąg z daleka....

Wąskotorówka wyrusza z Bytomia tuż obok dworca kolejowego. Dzięki temu w łatwy sposób dostaniemy się do miejsca pociągiem np. z Katowic. Ciuchcia wyrusza w trasę w weekendy o godz. 9.15, 12.15 oraz 16.15, aby po 1 godz. i 10 min dotrzeć do celu. Cena biletów to 14 zł – normalny, 7 zł – ulgowy. Dzieci do lat 7 oraz uczniowie do lat 16 pojadą za darmo. Rozkład jazdy znajdziecie na stronie SGKW.

Kategoria: Wydarzenia