Sportowe lato w mieście

czwartek 2 lipca 2020
  • Dzieci i młodzież z Dąbrowy Górniczej będą mieć 2 godziny basenu za darmo (fot. mat. pixabay)
    Dzieci i młodzież z Dąbrowy Górniczej będą mieć 2 godziny basenu za darmo (fot. mat. pixabay)
  • Dzieciaki będą mogły poćwiczyć bezpieczne wspinanie (fot. mat. Fb Ścianka Wspinaczkowa Park Zielona)
    Dzieciaki będą mogły poćwiczyć bezpieczne wspinanie (fot. mat. Fb Ścianka Wspinaczkowa Park Zielona)
Kiedy: 
  • czwartek 2 lipca 2020 - poniedziałek 31 sierpnia 2020
Ścianka wspinaczkowa, tenis ziemny, boks, zapasy czy też pływanie na deskach typu SUP – tak aktywnie mogą wyglądać wakacje w mieście. Dla dzieciaków przygotowano również bezpłatne wejścia do aquaparku.

Ruszyła „Dąbrowska Akcja Lato”. To propozycja na aktywne, rodzinne wakacje w mieście. W ramach „Aktywnego Lata z CSiR” będzie można skorzystać z bezpłatnych zajęć sportowych.

Ścianka wspinaczkowa, tenis, zumba

Jest w czym wybierać. W każdy wakacyjny poniedziałek na Pogorii III będzie można nauczyć się pływania na deskach typu „SUP” (godz. 10-12). Podstawy bezpiecznego wspinania ,w każdą środę w godz. 12-18 przybliżą instruktorzy w Parku Zielona (ul. Letnia 9). Tenis ziemny najmłodsi poćwiczą poprzez gry i zabawy na kortach przy ul. 1000-lecia 21 (10-14 sierpnia godz. 17-20). Aktywne będą również soboty na Pogorii III – zajęcia z fitnessu, zumby, salsy itp. Ponadto dostępne będą treningi ogólnorozwojowe z elementami zapasów oraz podstawami boksu. Na niektóre zajęcia obowiązują zapisy. Szczegóły akcji, regulamin, a także stosowne oświadczenia dla dzieci i osób niepełnoletnich, które należy wypełnić i dostarczyć na zajęcia znajdziecie tutaj

Bezpłatny aquapark

Od 1 lipca do 31 sierpnia (z wyjątkiem niedzieli) dzieci i młodzież z Dąbrowy Górniczej będą mogły korzystać z centrum wodnego Nemo za darmo. Wejście na podstawie aktualnej legitymacji szkolnej lub innego dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania. Dzieci i młodzież po 13 roku życia będą mogły korzystać z basenu w godz. 9-16, a młodsi w godz. 9-21. Dla opiekunów najmłodszych przewidziano 20% zniżki. Szczegóły znajdziecie na stronie Nemo

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Nauka jazdy na rowerze może sprawiać problemy (fot. sxc.hu)

Dla tych, którzy nie zdążyli jeszcze nauczyć swojej pociechy jazdy na rowerze, przygotowaliśmy ściągę - jak to zrobić szybko i bezboleśnie.
Swoim doświadczeniem podzielił się z nami Tymek Błaszczyk, trener klubu sportowego Alpino (www.alpino.pl).

Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerze? 8 kroków do sukcesu