H2O – uszyta na miarę fabryka pomysłów

poniedziałek 3 sierpnia 2020
 • Są gry i zabawy zręcznościowe (fot. mat. organizatora)
  Są gry i zabawy zręcznościowe (fot. mat. organizatora)
 • Do dyspozycji dzieci jest również koparka pneumatyczna (fot. mat. organizatora)
  Do dyspozycji dzieci jest również koparka pneumatyczna (fot. mat. organizatora)
 • Wśród konstrukcji dostępnych w pracowni znajdziemy m.in. bilard elektryczny (fot. mat. organizatora)
  Wśród konstrukcji dostępnych w pracowni znajdziemy m.in. bilard elektryczny (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
 • czwartek 6 sierpnia 2020
 • wtorek 11 sierpnia 2020
 • czwartek 13 sierpnia 2020
Szukałem takiego miejsca dla swoich synów. Bezskutecznie. Postanowiłem zatem zrobić własną pracownię. Wszystko w niej zostało „uszyte na miarę” – według życzeń małych klientów. Powstało kameralne, klimatyczne miejsce – coś między „czytelnią biblioteki” a „fabryką pomysłów”.

Twórca pracowni swoją przygodę z majsterkowaniem rozpoczął w wieku 5 lat: - Przerobiłem budzik na „zegar kościelny”, zatem można powiedzieć, że mam już 50-letnie doświadczenie w majsterkowaniu – śmieję się Andrzej Lebek. Przygotowanie pracowni H2O trwało 5 lat. Nie ma w niej niczego, co mogłoby być dostępne na rynku. Wszystkie zabawki, sprzęty i gadżety są wykonane własnoręcznie.

Przestrzeń sprzyjająca kreatywności

To miejsce dla dzieci, które zadają dużo pytań, są zainteresowane tym, co dostrzegają wokół siebie, ciągle przy czymś dłubią. Dzieci w pracowni rozwijają skrzydła – motywuje ich do tego przestrzeń sprzyjająca kreatywności, pełna mądrych zabawek, zestawów klocków zachęcających do myślenia. Jest to też alternatywa dla istniejących bawialni, w których główną wagę przywiązuje się do rozwoju fizycznego i ruchu.

W wakacje zajęcia w pracowni H2O będą odbywać się 2 razy w tygodniu, z podziałem na grupy wiekowe: dzieci młodsze 5-7 lat i dzieci starsze. Najbliższe spotkanie odbędzie się 4 sierpnia o godz. 11 (dzieci w wieku 5-7 lat), a następnie 6 sierpnia (8 lat i więcej) o godz. 17. W związku z sytuacją epidemiologiczną na zajęciach obowiązuje regulamin

Bilety w cenie 11 zł za spotkanie są sprzedawane we wszystkich oddziałach Siemianowickiego Centrum Kultury lub online.

Pracownię Zajęć Kreatywnych H2O znajdziecie w budynku Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Siemianowicach Śląskich (ul. Stanisława Wyspiańskiego). Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 789 046 775 lub mailowo: sekretariat@siemck.pl. Kontakt z instruktorem: andrzej.lebek@wp.pl.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Lato sprzyja wypadom nad wodę. Gdzie na Śląsku znajdziemy akweny, w których można się pluskać? W naszym zestawieniu znajdziecie najbardziej popularne kąpieliska z przebadaną przez Sanepid wodą i atrakcje im towarzyszące.

Gdzie nad wodę? Lista kąpielisk na Śląsku