Zobacz tajemniczy świat przyrody

czwartek 9 lipca 2020
  • Wystawa skierowana jest do najmłodszych oraz ich rodzin (fot. mat. Fb Muzeum Miejskie w Tychach)
    Wystawa skierowana jest do najmłodszych oraz ich rodzin (fot. mat. Fb Muzeum Miejskie w Tychach)
  • Na wystawie znalazły ich ilustracje oraz rzeźby (fot. mat. Fb Muzeum Miejskie w Tychach)
    Na wystawie znalazły ich ilustracje oraz rzeźby (fot. mat. Fb Muzeum Miejskie w Tychach)
Kiedy: 
  • czwartek 9 lipca 2020 - niedziela 13 września 2020
Gdzie: Tychy
I zanurz się w zwierzęcym świecie ilustracji i rzeźb Józefa Wilkonia. Waszymi przewodnikami będzie powietrze, ziemia, woda. Przemierzycie m.in. nieujarzmioną dżunglę, morskie głębiny. Kto wie może zaprzyjaźnicie się z pawiem, sowami lub osiołkiem Joko.

Wystawa „Raz widziałem przy niedzieli rybki srebrne trzy w kąpieli…” to zaproszenie do świata Józefa Wilkonia – mistrza ilustracji dziecięcej, malarza, rzeźbiarza i autora scenografii. Jego oryginalny styl jest natychmiast rozpoznawalny dzięki charakterystycznej kresce i indywidualnym środkom wyrazu. Wystawa skierowana jest do najmłodszych oraz ich rodzin.

Zwierzęcy repertuar

Jedną z pierwszych ilustracji Józefa Wilkonia był paw, następnie ryby, tygrysy, mamuty, osiołek Joko, koty, psy, konie i wiele innych – przez lata powstał cały zwierzyniec. Na wystawie znalazły ich ilustracje oraz rzeźby, które autor określa mianem „ilustracji przestrzennych”. Oglądający ekspozycję wyruszą do świata trzech żywiołów. Przemierzą przestworza, gęstwinę puszczy i nieujarzmionej dżunglę, a także tajemnice morskich głębin.

Kameralne warsztaty

Wystawie towarzyszą rodzinne, kameralne i międzypokoleniowe warsztaty: „Opowiem Ci bajkę...”, „Dziecięcy taszyzm”, „Pejzaż morskich głębin” oraz spacer „Leśni scenografowie”. Na zajęcia obowiązują zapisy Agata Berger–Połomska, Anna Kura 32 327 18 20–21, wew. 24, e-mail: a.berger@muzeum.tychy.pl, a.kura@muzeum.tychy.pl.

Wystawę można zobaczyć w Muzeum Miejskim w Tychach (pl. Wolności 1). Zwiedzać można we wtorki, środy w godz. 9-15 oraz czwartki, piątki i soboty w godz. 10-19. Ekspozycja będzie czynna do 13 września. Wstęp wolny. Więcej informacji znajdziecie na stronie Muzeum.

Kategoria: Wydarzenia