Klasyka kina dla dorosłych

poniedziałek 13 lipca 2020
  • Na cykl filmów można zakupić karnet w cenie 40 zł (fot. mat. organizatora)
    Na cykl filmów można zakupić karnet w cenie 40 zł (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 25 lipca 2020 - wtorek 28 lipca 2020
Wasze dzieciaki wyjechały na kolonie i macie trochę wolnego czasu? A może chcecie się wyrwać choć na chwilę z domu? Ciekawą propozycję dla rodziców ma Instytucja Filmowa Silesia Film - przegląd kultowych filmów reżysera „Lśnienia” Stanleya Kubricka.

Wizjoner, obsesyjny perfekcjonista, permanentnie niezadowolony z siebie mistrz formy filmowej, zapalony szachista i niezrównany „autor wśród gatunków” - tak pokrótce można opisać Stanleya Kubricka. Gdyby żył, 26 lipca obchodziłby swoje 92 urodziny. Z tej okazji kina Instytucji Filmowej Silesia Film zapraszają na przegląd najważniejszych filmów reżysera.

Odyseja 2020

W lipcu w kinach Silesii Film będzie można zobaczyć cztery dzieła Stanleya Kubricka: „Mechaniczną pomarańczę”, „2001: Odyseja kosmiczna”, „Oczy szeroko zamknięte” oraz „Lśnienie”. Filmy oddają wyjątkowy talent reżysera: jego formalny perfekcjonizm, szczególną umiejętność autorskiej interpretacji utworów literackich i niezwykłą przenikliwość w opisywaniu kondycji ludzkiej.

Karnet na wszystkie filmy

Filmy będzie można zobaczyć w Katowicach: 25 lipca o godz. 20 „Mechaniczna pomarańcza” w Kinie Światowid (ul. 3 Maja 7), 26 lipca o godz. 18.30 „2001: Odyseja kosmiczna” w Kinie Kosmos (ul. Sokolska 66), 27 lipca o godz.19 „Oczy szeroko zamknięte” w Kinoteatrze Rialto (ul. Świętego Jana 24) oraz 28 lipca o godz. 18 „Lśnienie” w Kinie Kosmos. Karnet na wszystkie cztery pokazy to koszt 40 zł. 26 lipca o godz. 20 „Lśnienie” będzie można zobaczyć również w Kinie Janosik w Żywcu (ul. Jana III Sobieskiego 1) oraz w Kinie Bałtyk w Raciborzu (ul. Księdza Józefa Londzina 13). Bilety w cenie 15 zł/13 zł są dostępne w kasach kin lub tutaj. Więcej informacji o seansach znajdziecie na stronie Silesia Film

Kategoria: Wydarzenia