Ekoprojekt (nie tylko) dla dzieci

czwartek 16 lipca 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 11 lipca 2020 - niedziela 20 września 2020
Gdzie: Katowice
„Komorebi” to projekt, który powstał z miłości do natury. Wystawa utkana jest z ptasich treli, zapachu mchy, szumu kołyszących się drzew. To przestrzeń do swobodnej eksploracji i doświadczania sztuki wszystkimi zmysłami.

Wystawę „Komorebi” będzie można zobaczyć w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Projektowi towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty, akcje artystyczne i spotkania.

Dotknij, powąchaj i posłuchaj

- Lubię kłaść się pod drzewem i patrzeć na słońce przebijające się przez liście. Temu pięknemu zjawisku optycznemu Japończycy nadali określenie komorebi. Tak właśnie nazwałam projekt, który powstał z miłości do natury – mówi Aneta Zasucha, kuratorka wystawy. W projekcie wzięli udział różni artyści i artystki, których łączy jedno – głębokie przekonanie o tym, że człowiek jest nieodłączną częścią przyrody, którą trzeba traktować z szacunkiem. Prace, które będzie można zobaczyć zostały wykonane z naturalnych tworzyw. Wystawę można doświadczać wszystkimi zmysłami. Dzieci będą mogły dotykać, wąchać i nasłuchiwać dzieł sztuki.

Wystawę będzie można oglądać do 20 września w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach (al. Wojciecha Korfantego 6). Galeria jest czynna od wtorku do niedzieli w godz. 10-18. Za bilet zapłacimy: 5,50 zł – normalny, 3 zł – ulgowy. Dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie.

Kategoria: Wydarzenia