Święto pszczół w Ogrodzie Botanicznym

czwartek 23 lipca 2020
Kiedy: 
  • sobota 8 sierpnia 2020
Gdzie: Zabrze
Świętować będziemy na pikniku! Wśród atrakcji: spotkania z pszczelarzem, budowanie domków dla owadów, warsztaty dla dzieci, czytanie na trawie i wiele innych. Będą też stoiska z naturalnymi kosmetykami, miodami i ceramiką.

„Dzień Pszczół” odbędzie się w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu. 8 sierpnia będziecie mogli wziąć kosz piknikowy, koc i spędzić czas bliżej natury. To również świetna okazja do poznania i przyjrzenia się z bliska tym niezwykłym, latającym owadom.

Pszczele atrakcje

Rodzinę zamieszkującą ul przybliży pszczelarz (o godz.10, 11, 12). Najmłodsi będą mogli wziąć udział w turnieju gier planszowych o pszczołach, w warsztatach robienia owadów, lapbooków czy też eksperymentach z kolorami. Rodzinnie będzie można zbudować domek dla owadów (godz. 12, 13, 14), poczytać na trawie lub poznać rośliny miododajne. Przez całe wydarzenie na stoiskach będą sprzedawane kosmetyki naturalne, miody, ceramika oraz rośliny.

Święto pszczół odbędzie się 8 sierpnia w godz. 10-16 w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu (ul. Piłsudskiego 60). Szczegółowy plan wydarzenia znajdziecie na stronie ogrodu.

Kategoria: Wydarzenia