BeCeKoBus rusza w miasto

środa 29 lipca 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • poniedziałek 10 sierpnia 2020 - piątek 28 sierpnia 2020
Gdzie: Bytom
Niezwykły autobus zabierze dzieci do magicznego świata wyobraźni. Na warsztatach najmłodsi stworzą interaktywną instalację, zrobią bransoletki z makramy, nauczą się walki na miecze czy poznają Pippi Pończoszankę. Wyruszą również w podróż na zamek.

W sierpniu na ulice Bytomia wyjedzie BeCeKoBus. Odwiedzi różne dzielnice, aby dzieciakom, które nie wyjechały na wakacje zaoferować „Letni Odjazd Warsztatowy”. Zajęcia będą odbywać się zarówno w plenerze, jak i stacjonarnie w BCK-u.

Odkryj „zakamarki wyobraźni”

To tytuł warsztatów, które będą odbywać się w BCK-u. Uczestnicy stworzą interaktywną instalację – przestrzeń do zabawy i działań twórczych. Inspiracją będą miejsca, które znają z książek i bajek, jak piracka kryjówka Piotrusia Pana, domek fauna Tumnusa z Narnii czy też Willa Śmiesznotka Pippi. Budowa powstanie z kolorowych tkanin, palików, parawanów, drewnianych płyt, sznurków, rurek i wielu innych ozdób. Powstaną tajne skrytki, zakamarki, pokoiki dostępne tylko dla dzieci. Przed wejściem zawieszona zostanie skrzynka na sekretne wiadomości. Warsztaty odbędą się w dniach 10-14 sierpnia w godz. 10-13.

Koła autobusu kręcą się....

BeCeKoBus wyruszy w trasę już 17 sierpnia. Dzieci w poszczególnych dzielnicach miasta będą mogły wziąć udział w różnych warsztatach. Na zajęciach „Zaplątani” (17–21 sierpnia, godz. 10-13) powstaną bransoletki przyjaźni i wiszące ozdoby, przy wykorzystaniu techniki makramy czyli wiązania węzełków. Dzieci przeniosą się również w czasie za sprawą „Akademii młodego rycerza” (17-21 sierpnia, godz. 14-17). Najmłodsi poznają sztukę walki na miecze i strzelania z łuków. Będzie też coś dla małych artystów. Na warsztatach „Zróbmy to razem” (24–28 sierpnia, godz. 10-13) powstaną piękne obrazy, a nawet portfele z kartonów po mleku. Ruch zapewnią zajęcia z Pippi Pończoszanką. Dzieci będą bawić się w „Poszukiwaczy rzeczy” (24-28 sierpnia, godz. 14-17), uczyć się ruchów tanecznych, ale także czytać fragmenty książek, które staną się inspiracją do kolejnych zadań.

Wyjazd do Ogrodzieńca

Adeptów sztuki rycerskiej ucieszy wyprawa na prawdziwy zamek. Dzieci zwiedzą Ogrodzieniec oraz gród na górze Birów. Będą mogli poczuć się, jak prawdziwi rycerze tocząc walki na miecze w otoczeniu zamkowych ruin. Podczas wycieczki nie zabraknie gier i zabaw oraz ogniska. Wyjazd odbędzie się 22 i 23 sierpnia (godz. 10-17).

Na każde zajęcia obowiązują zapisy: w sekretariacie pod numerem tel. 32 389 31 09 w.100 (od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00). BeCeKoBus odwiedzając dzielnice Bytomia będzie wyjeżdżać spod Bytomskiego Centrum Kultury (Plac Karin Stanek 1) o godz. 9.45 oraz 13.45 i wracać około godz. 13.10 i 17.10. Szczegółowy rozkład jazdy oraz kartę zgłoszenia uczestnika znajdziecie tutaj.

 

Kategoria: Wydarzenia