Motocykle rodem z Hollywood po raz pierwszy na Śląsku

piątek 7 sierpnia 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • poniedziałek 10 sierpnia 2020 - poniedziałek 24 sierpnia 2020
Gdzie: Katowice
Jedne zachwycają futurystyczną formą, inne przypominają bestie z zaświatów: stalowy Moto-Terminator, ślizgacz z Gwiezdnych Wojen czy Triumph Speed Triple 955i z Mission Imposible - repliki motocykli pochodzących z największych produkcji filmowych zawitają do Katowic.

Metal, który waży nawet ponad tonę i niesamowity kunszt metaloplastyka, który ręcznie wykuwał zdobienia. Międzynarodowa wystawa Motocykli Filmowych, to efekt ciężkiej pracy rzemieślniczej, która pozwoliła na stworzenie niesamowitych replik. Już od 10 sierpnia Centrum Handlowe 3 Stawy w Katowicach zamieni się w wielki plan zdjęciowy pełen wyjątkowych ekspozycji. Na wystawie pojawią się nie tylko seryjne modele hollywoodzkich motocykli, ale także ich futurystyczne wersje.

Uczta dla oka

Niektóre motocykle, podobnie jak samochody, stają się nieodłącznym elementem głównych bohaterów filmowych, których znamy z wielkich produkcji. Wraz z filmem stają się kultowymi modelami, które już na zawsze zapisują się na karcie historii kina. Takimi motocyklami są m.in. eksponaty, które pojawią się na wystawie w CH 3 Stawy. To między innymi słynny Harley Davidson Panhead z Ghost Ridera, futurystyczne Custom Bikes z filmu Mad Max, które zachwycają swoim unikatowym wyglądem, a także legendarny Triumph Speed Triple 955i Toma Cruise’a z Mission Imposible. To będzie prawdziwe święto dla wszystkich fanów motoryzacji i kina!

Wystawę replik motocykli z Hollywood będzie można oglądać 10-24 sierpnia w C.H. 3 Stawy w Katowicach (ul. Pułaskiego 60).

Kategoria: Wydarzenia