Gordonki i sensoplastyka w Psim Raju

środa 12 sierpnia 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • wtorek 18 sierpnia 2020
Gdzie: Katowice
Psi raj to jedna z barwnych stref Bajki Pana Kleksa. 18 sierpnia odbędą się tam zajęcia dla maluchów. Będzie odkrywanie, eksperymentowanie, ugniatanie, malowanie i dużo muzyki.

Zajęcia są przeznaczone są dla dzieci w wieku 0-6 lat. Poprowadzą je animatorki z bawialni Gili Gili z Katowic.

Gordonki

Zajęcia gordonowskie wprowadzają dziecko w świat muzyki. To zajęcia umuzykalniające, prowadzone zgodnie z Teorią Uczenia się Muzyki autorstwa prof. Edwina E. Gordona. Aby dziecko nauczyło się swobodnie śpiewać, tak jak w nieskrępowany sposób uczy się mówić, należy jak najwcześniej zanurzyć je w świat zróżnicowanych melodii i rytmiczanek. Zajęcia odbędą się o godz. 10-11 - dzieci do 1. roku życia i 11.15-11.45 – dzieci w wieku 2-3 lat. W godz. 12-12.30 odbędą się zajęcia muzyczne dla przedszkolaków (w wieku 4-6 lat). W przypadku tej ostatniej grupy rodzice mogą, ale nie muszą uczestniczyć w zajęciach – mogą usiąść w znajdującej się na terenie Bajki kawiarni.

Sensoplastyka

To tworzenie, odkrywanie, eksperymentowanie z fakturami, konsystencjami i kolorami. Dotykanie, przesypywanie, ugniatanie i malowanie. W użyciu są naturalne, jadalne produkty, dzięki czemu nawet smakowanie wchodzi w grę. Każdy maluszek pracuje w swoim tempie, bez narzucania formy i treści. Zajęcia odbędą się w godz. 13-14.45. Mogą wziąć w nich udział dzieci, które samodzielnie siedzą, max do 4. roku życia.

Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko

Ważne, żeby na zajęcia zabrać dzieciom ubranka na zmianę, tak, by mogły je pobrudzić. W przypadku zajęć dla dzieci młodszych, w których również rodzice biorą udział – też sugerowane jest zabezpieczenie ubrania. Dodatkowo potrzebne będą skarpetki dla rodzica i dziecka. Przed i po zajęciach będzie czas wolny na zabawę!

Jeden bilet na wszystkie atrakcje

Na zajęcia obowiązuje tańszy, wakacyjny bilet Open. Wykupując go można wziąć udziałw zajęciach i skorzystać z pozostałych atrakcji Bajki Pana Kleksa. Bilety jest w cenie 39 zł – normalny, 34 zł – ulgowy i 129 zł - rodzinny (2+2), można go zakupić online, jak i w kasie w momencie wizyty.

Wytwórnia Kultury Nauki i Zabawy Bajka Pana Kleksa mieści się przy ul. Porcelanowej 23 w starej Fabryce Porcelany w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia