Teatr dla całej rodziny w ogrodzie

środa 2 września 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 5 września 2020
  • sobota 19 września 2020
Gdzie: Bytom
Rozpoczyna się kolejny cykl spotkań z teatrem Tu Teraz Bytom Piknik. Widzowie będą mogli zobaczyć dwa familijne spektakle: „ Całociało” i „KSIĘŻYC'owe Opowieści”. Przedstawienia odbędą się w plenerze.

Tegoroczna odsłona Tu Teraz Bytom to dwa spektakle, w dwóch dzielnicach miasta. Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Fundacja Inqubator Teatralny. Wrześniowe przedstawienia to zwycięzcy konkursu przeglądów teatrów nieinstytucjonalnych, prywatnych, stowarzyszeń i grup działających nieformanie.

Piknik, teatr i świetna atmosfera

5 września publiczność zobaczy „To jest teraz Całociało” Pauliny Giwer - Kowalewskiej, Anieli Kokoszy i Agnieszki Dubilewicz. Jak zapowiadają artystki, będzie to spektakl dotykający aktualnych tematów: o byciu razem nawet wtedy, kiedy się jest osobno, o relacji budowanych na odległość, o byciu tu i teraz. Kolejny pokaz odbędzie się 19 września. Spektakl KSIĘŻYC'owe Opowieści” zaprezentuje Wędrowny Teatr Lalek "Małe Mi". Przedstawienie to pięć niezwykłych historii filozoficznych zaczerpniętych z różnych kultur - indiańskiej, afrykańskiej czy żydowskiej. Każdy z obrazów zilustrowany będzie urzekającą scenografią i lalkami autorstwa Katarzyny Samosiej. 

Najbliższy spektakl odbędzie się 5 września o godz. 16 w ogrodzie Niepublicznego Przedszkola Tika w Bytomiu (ul. Teofila Lenartowicza 1). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. Wydarzenie to również piknik. Organizatorzy, zachęcają do wzięcia ze sobą koca i małego co nieco.

Kategoria: Wydarzenia