Dzieci zmieniają świat – filmy i spotkania dla młodych widzów

piątek 4 września 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 6 września 2020
  • niedziela 13 września 2020
Gdzie: Katowice
Dzieci mają odwagę, wrażliwość i otwartość na świat. Dzięki temu potrafią dostrzec to co naprawdę ważne i zadawać trudne pytania. Tych ostatnich nie zabraknie podczas śląskiej edycji 7. Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. W programie widzowie znajdą filmy odnoszące się do najbardziej aktualnych problemów współczesnego świata.

Dzieci zmieniają świat

Oki Doki to przygotowana specjalnie dla dzieci powyżej 9 roku życia, sekcja dwóch bloków tematycznych: „Planeta moim domem” oraz „Stereotypy: oni jak my”. Dzieci i młodzież zobaczą wartościowe filmy, jak również porozmawiają o nich z ekspertami i rówieśnikami m.in. z dr hab. prof. UŚ Ewy Łupikaszy – kierowniczką Katedry Klimatologii na Uniwersytecie Śląskim, członkiniami Młodzieżowego Strajku Klimatycznego czy też psycholożką Justyną Lipko.

Ważne tematy: środowisko i tolerancja

6 września na dużym ekranie będzie można zobaczyć krótkometrażowe dokumenty „Jovanna dla klimatu”, „Zimowy biwak”, a w nim dzieci z innych zakątków świata i ich sposób na dbanie o środowisko. 13 września, najmłodsi wyruszą na filmową wyprawę do Iranu, gdzie wraz z młodym Asho marzącym o zostaniu aktorem, przekonają się, że niezależnie od kraju pochodzenia, koloru skóry, wyznania czy poglądów wszyscy mają podobne marzenia, problemy. Po filmach odbędzie się międzypokoleniowa debata.

Filmy będzie można zobaczyć 6 i 13 września o godz. 16 w Kinie Kosmos w Katowicach (ul. Sokolska 66). Bilety w cenie 18 zł – normalny, 15 zł – cena biletu pojedynczego przy zakupie od razu 6 biletów (opcja tylko w kasie kina), 14 zł – grupowy dostępne są w kasie Kina Kosmos oraz tutaj

Kategoria: Wydarzenia