Żywa lekcja historii na pikniku militarnym

środa 9 września 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 12 września 2020
Już niebawem Dolina Lipinki zmieni się w pole walki batalionów: niemieckiego i powstańczego. Wszystko z okazji 100-lecia II Powstania Śląskiego. Piknik to również okazja do przyjrzenia się z bliska pojazdom wojskowym oraz wsparcia Domu Dziecka.

Dolina Lipinki nie przypadkowo została wybrana na Śląskie Manewry. Przed 100 laty walczyli tu odważnie Powstańcy Śląscy o dołączenie tych ziem do Polski. 12 września zamieni się w pole dużych bitew, które zostaną poprowadzone zgodnie z trzema różnymi scenariuszami walk z użyciem broni ASG, środków pirotechnicznych pola walki oraz wykorzystaniem współczesnych zdobyczy techniki. Manewrom wojskowym będą mogli przyglądać się zarówno dorośli, jak i dzieci. Atrakcją będzie możliwość zobaczenia z bliska pojazdów wojskowych, mundurów, sprzętu. Dodatkowo będzie można spróbować śląskiej kuchni polowej.

Piknik militarny odbędzie się 12 września w godz. 7.30-17.30 na terenie Doliny Lipinki (Ajska) w Świętochłowicach. Celem imprezy jest zbiórka funduszy na Dom Dziecka. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia