Akademia Pana Kleksa – jedyny taki uniwersytet dziecięcy

środa 9 września 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 19 września 2020
Gdzie: Katowice
Ciekawe tematy zajęć od medycyny, przez astronomię, sztukę po mnemotechnikę, wykładowcy z najlepszych śląskich uczelni wyższych i mnóstwo eksperymentów – tak zapowiada się 1. semestr Akademii Pana Kleksa.

Zajęcia będą się odbywać w nowoczesnych salach warsztatowych Bajki Pana Kleksa w Katowicach (ul. Porcelanowa 23). 1 semestr to 4 sobotnie spotkania- raz w miesiącu. Dla młodszych grup (w wieku 5-6 lat oraz 7-9 lat) zajęcia 2 razy po 45 min, dla grupy starszej (10-12 lat) – zajęcia 2 razy po 60 min. Każdy z młodych studentów ukończy w semestrze 8 wybranych warsztatów. Na wszystkich adeptów czekają akademickie indeksy.

Świat wulkanów i układ planetarny

Dzieci na podstawie przeprowadzanych doświadczeń i eksperymentów będą zdobywać wiedzę, którą później wykorzystają w życiu codziennym. Wśród tematów, jakie będą poruszane podczas najbliższego semestru, znajdziemy m.in. Tajniki hydrotechniki, Dr Paj-Chi-Wo i jego układ planetarny, Świat wulkanów, Słodka chemia czy Ekonomia dla najmłodszych. Dzieci poznają również tajemniczy świat zmysłów.

Naukowcy i specjaliści z różnych dziedzin

Prowadzący Akademię Pana Kleksa to najlepsi naukowcy, artyści i specjaliści z czołowych śląskich uczelni: Politechniki Śląskiej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Muzycznej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Grupy są maksymalnie 12-osobowe. Na miejscu są kamera termowizyjna oraz ozonowane i naświetlane pomieszczenia lampami UV—C. O jakość powietrza w salach wykładowych zadba również tężnia solankowa.

Inauguracja roku akademickiego w Akademii Pana Kleksa rozpocznie się 19 września. W tej chwili trwają zapisy. Czesne za semestr to 799 zł (8 zajęć warsztatowych). Przy zapisach obowiązują różne rabaty (np. dla rodzeństwa), gratisowe wejściówki do Bajki dla całej rodziny oraz zniżki w bajkowym sklepie. 

Kategoria: Wydarzenia