Zabawki ratują zwierzaki

czwartek 17 września 2020
Kiedy: 
  • sobota 17 października 2020
Masz w domu niepotrzebne zabawki, gry, puzzle, klocki, książki dla dzieci? Jeżeli tak, możesz wspomóc potrzebujące zwierzaki. Wystarczy oddać je na charytatywny Kiermasz Zabawek, który odbędzie się 17 października.

Pomysłodawcą akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka z Bielska-Białej. Oddając zabawki, z których już nie korzystają nasze pociechy będziemy mogli wspomóc potrzebujące zwierzaki. Dotychczas zebrano już 28 500 zł, które trafiły do organizacji na co dzień ratujących zwierzęta. Wsparcie otrzymały m.in. Ośrodek Rehabilitacji „Mysikrólik” Na Pomoc Dzikim Zwierzętom, Fundacja Przystań Ocalenie prowadząca schronisko dla zwierząt pod Pszczyną.

Odpowiedzialność za własne odpady

Akcja wpisuje się w program edukacyjny fundacji „Dajemy rzeczom drugie życie”. Wiele przedmiotów, które posiadamy można naprawić lub przekazać dalej. „Coraz bardziej popularne jest podejść do naszych odpadów według zasady 5R, a jedną z tych zasad jest Resuse, czyli używanie rzeczy ponownie. Zasada ta przypomina, że można użyć wykorzystane już przedmioty w inny, kreatywny sposób. W ten sposób budujemy kulturę produkcji mniejszej liczby odpadów i wpływamy na stan naszej planety.” - czytamy na stronie Arki.

Co można oddać?

Do punktu informacyjnego w Galerii Sfera w Bielsku-Białej (ul. Mostowa 5) można przynosić zabawki (z wyłączeniem pluszaków), a także gry, puzzle, klocki, książki dla dzieci. Charytatywny Kiermasz Zabawek odbędzie się 17 października.

Kategoria: Wydarzenia