Dzieciństwo na fotografii – wystawa #inaczej #taksamo

piątek 18 września 2020
  • fot. mat. Biblioteka Śląska
    fot. mat. Biblioteka Śląska
  • fot. mat. Biblioteka Śląska
    fot. mat. Biblioteka Śląska
Kiedy: 
  • piątek 18 września 2020 - piątek 2 października 2020
Gdzie: Katowice
Dzieci to ukryte ofiary pandemii koronawirusa. Jeszcze nigdy tylu uczniów na świecie nie miało takich problemów z dostępem do szkoły. W najgorszej sytuacji są najmłodsi w krajach ogarniętych wojną i klęskami żywiołowymi. Jak wygląda ich dzieciństwo? Zobaczcie wystawę #inaczej #taksamo.

Półtora miliarda dzieci przez wiele tygodni nie miało szans na normalną edukację. Nie wszędzie nauczanie online było możliwe. W tragicznej sytuacji były te państwa, które i tak cierpiały z powodu toczących się wojen, głodu i klęsk żywiołowych. W biednych regionach świata szkoła jest jedynym miejscem, gdzie dzieci przez chwilę mogą zapomnieć o braku zabawek, domowej biedzie, zjeść ciepły posiłek i spędzić beztroski czas z rówieśnikami. Teraz, kiedy nie chodzą do szkoły muszą pomagać rodzicom i ciężko pracować. Jak alarmuje UNICEF, w najgorszej sytuacji są dziewczynki. Rodzice, którym bieda zagląda w oczy nierzadko aranżują małżeństwa, sprzedając nieletnie córki. Tak zdarza się nie tylko w Afryce, ale także w Indiach czy Nepalu.

Jak wygląda dzieciństwo w krajach Bliskiego i Dalekiego Wschodu? Będziecie mogli zobaczyć na wystawie zdjęć reporterki radiowej Anny Dudzińskiej w Bibliotece Śląskiej w Katowicach (plac Rady Europy 1). Wystawa będzie czynna do 2 października. Wstęp wolny.

Kategoria: Wydarzenia