Bieg Kolorowej Skarpety

czwartek 24 września 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 3 października 2020
Gdzie: Katowice
Biegiem, marszem lub spacerem możecie wesprzeć dzieci z zespołem Downa. Do pokonania będzie dystans 3, 21 kilometra. Liczba nie przypadkowa - zespół Downa to dodatkowy trzeci chromosom w 21. parze. Każdy uczestnik może liczyć na medal i parę kolorowych skarpetek.

Bieg Kolorowej Skarpety odbędzie się już po raz trzeci w Katowicach. Ideą wydarzenia jest m.in. podniesienie poziomu wiedzy i akceptacji osób z zespołem Downa. Organizatorem wydarzenia jest fundacja Arka Noego.

Dodatkowy chromosom miłości

Zespół Downa to inaczej trisomia 21 pary chromosomów.- Dodatkowy chromosom jest nazywany chromosomem miłości, ponieważ osoby nim obdarzone podchodzą do wszystkich z ogromnym zaufaniem, oddaniem i radością. Lubią się przytulać i uśmiechać do każdego, kto okazuje im sympatię i poświęca czas oraz zainteresowanie – mówi Magdalena Skorupa-Grajner, prezes Fundacji Arka Noego.

Bieg dla wszystkich

W wydarzeniu może wziąć udział każdy - dorosły czy też dziecko. Trasę można pokonać biegiem, marszem lub spacerem. Nie będą prowadzone klasyfikacje, ani pomiar czasu. Dla pierwszych 70 osób przewidziano pakiety startowe, które składają się m.in. z okolicznościowego medalu oraz kolorowych skarpet.

Zapisy

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: sekretariat@fundacjaarkanoego.pl. Organizatorzy proszą o podanie w temacie: Bieg Kolorowej Skarpety, a w treści: imię i nazwisko, adres, nr PESEL uczestnika (w przypadku nieotrzymania zwrotnego maila z potwierdzeniem rejestracji warto poprosić o ponowne wysłanie maila zgłoszeniowego). Istnieje możliwości zgłoszenia się w dniu zawodów (biuro zawodów) w godz. 10.30 - 11.15.

Bieg Kolorowej Skarpety odbędzie się 3 października o godz. 11.30 w Katowicach. Uczestnicy ruszą z NSSP Arka Noego (ul. Gromadzka 59) i leśnymi ścieżkami pobiegną do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Meta będzie zlokalizowana przy NSSP Arka Noego.

Kategoria: Wydarzenia