Zbuduj domek dla jeża i pomóż mu przetrwać zimę

piątek 25 września 2020
Kiedy: 
  • sobota 3 października 2020
Gdzie: Gliwice
Po okiem stolarza uczestnicy akcji Najeżeni zbudują 100 domków dla jeży oraz ogromny domek dla owadów. Powstałe „mieszkanka” zabiorą ze sobą i umieszczą w swoim ogródku bądź parku. Dla najmłodszych przygotowano jeżykowe atrakcje.

3 października o godz. 12 w Centrum Handlowym Forum w Gliwicach będzie można wziąć udział w akcji Najeżeni. Powstanie 100 domków dla jeży oraz ogromny domek dla owadów (godz. 15). Budki będą budowane na pięciu stanowiskach oddalonych od siebie o ok. 1,5 m (dla zachowania dystansu). Stoiska będą obsługiwane przez stolarza, który poinstruuje uczestników, jak prawidłowo złożyć zimowe „mieszkanie” dla jeży. Zbudowane domki uczestnicy wydarzenia będą mogli zabrać ze sobą i umieścić je w ogródku lub parku. Otrzymają również specjalne tabliczki informacyjne, które „wkopią” w pobliżu sypialni iglastego zwierzątka. Podczas spotkania specjaliści ze Stowarzyszenia „Nasze jeże” będą prowadzili konsultacje na temat adaptacji tych zwierząt w przyrodzie i podpowiedzą, w jakim miejscu najlepiej ustawić domek. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach, na których m.in. wykonają odlewy stópek jeża.

Akcja Najeżeni odbędzie się 3 października w godz. 12-18 w CH Forum w Gliwicach (ul. Lipowa 1). Informację o wydarzeniu znajdziecie na stronie centrum.

Kategoria: Wydarzenia