Kino, warsztaty i spotkanie z Roksaną Węgiel

poniedziałek 28 września 2020
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
Kiedy: 
 • sobota 3 października 2020 - czwartek 8 października 2020
Czwartą edycję Filmowego Klanu Urwisów - pokazów dla najmłodszych widzów Festiwalu Transatlantyk otworzy premiera „Tajemniczego ogrodu”. W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. Roksanę Węgiel, która będzie gościem seansu w Kinie Światowid.

W bogatym i różnorodnym programie filmowych atrakcji Transatlantyk Festival nie zabraknie pokazów i wydarzeń dla młodych kinomanów.

Spotkanie z Roxie Węgiel

3 października w katowickim Kinie Światowid odbędzie się polska premiera najnowszej filmowej adaptacji kultowej powieści dla dzieci - „Tajemniczy ogród”. W ekranizacji jednej z najpiękniejszych baśni wszech czasów zagrali m.in. znana z filmów o Harrym Potterze Julie Walters oraz Colin Firth. W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. Wojciecha Malajkata czy Roksanę Węgiel, która będzie gościem premierowego pokazu (godz. 10.30).

Transatlantyk dla przedszkolaków

Nieco młodsze dzieci będą mogły spotkać się z Pettsonem i jego kotem Findusem. Znani z serii książek Svena Nordqvista bohaterowie będą uczyć się sztuki kompromisu pomiędzy potrzebami innych a swoimi. Film „Pettson i Findus - Wielka wyprowadzka” 4 października o godz. 10.30 również w Kinie Światowid.

Kreatywne warsztaty

Pokazom filmowym będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Po seansie „Tajemniczego ogrodu” odbędą się warsztaty ogrodnicze. Mali uczestnicy będą odkrywać tajemnice przyrody i stworzą prawdziwy mały ogród. Po niedzielnym pokazie filmu „Pettson i Findus - Wielka wyprowadzka” odbędzie się warsztat „Wielkie Rodzinne Pomiary”, w trakcie którego dzieci sprawdzą, kto już dorósł i do czego.

Wirtualne kino

Festiwal to również wirtualne atrakcje dla najmłodszych. Na platformie MOJEeKINO.pl będzie można zobaczyć m.in. animację „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” (5 października, godz. 11.00), „Mój brat ściga dinozaury” (6 października, godz.11.00), „Abe” (7 października godz. 11), „Odległa kraina” (8 października, godz. 11). Filmom prezentowanym na platformie będą towarzyszyć warsztaty online.

Więcej informacji o pokazach filmowych przeczytacie na stronie Transatlantyk Festival. Bilety (15 zł – normalny, 12 zł - ulgowy) na pokazy filmowe w Kinie Światowid (ul. 3 Maja 7) w Katowicach dostępne są w kasie kina oraz online.

Kategoria: Wydarzenia