Wystawa pająków i skorpionów

czwartek 13 maja 2021
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
Kiedy: 
 • poniedziałek 28 września 2020 - wtorek 31 sierpnia 2021
Gdzie: Gliwice
Czarna wdowa – jeden z najbardziej jadowitych pająków na świecie, ptasznik goliat - największy przedstawiciel tego gatunku na Ziemi, skorpiony, pajęczaki, wije – na co dzień zamieszkują inne szerokości geograficzne, teraz można je podziwiać na żywo w Gliwicach.

To wyjątkowa okazja, by zobaczyć z bliska ponad 50 rzadkich i fascynujących gatunków pochodzących ze wszystkich zamieszkałych kontynentów.

W gablotach i na dłoni

Są wśród nich pająki, skorpiony, ptaszniki, wije czy skolopendry. Wszystkie okazy zostały umieszczone w zamkniętych terrariach, w warunkach zbliżonych do naturalnych. Szklane ściany gwarantują odwiedzającym bezpieczne oglądanie, pozwalają także bez ograniczeń na filmowanie i fotografowanie egzotycznych zwierząt. O każdej pełnej godzinie na najbardziej odważnych czeka też niepowtarzalna atrakcja! W asyście profesjonalnego przewodnika można potrzymać pająka na dłoni! Doświadczeni opiekunowie chętnie podzielą się też z odwiedzającymi przyrodniczymi ciekawostkami. Na miejscu można zrobić zdjęcie na wielkoformatowym tle 3D.

Wystawa znajduje się nieopodal kawiarni Grycan w Europie Centralnej w Gliwicach (ul. Pszczyńska 315), jest czynna 7 dni w tygodniu w godz. 10-20. Ceny biletów: poniedziałek-piątek (normalny - 22 zł, ulgowy - 18 zł, rodzinny (2+2) - 62 zł), sobota-niedziela (normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, rodzinny (2+2) - 75 zł); dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis.

Kategoria: Wydarzenia