Noc Naukowców pełna atrakcji

czwartek 1 października 2020
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
Kiedy: 
 • sobota 10 października 2020
Gdzie: Internet
Niesamowite pokazy, eksperymenty, gry oraz konkursy dla małych i dużych – tak zapowiada się noc z naukowcami z Politechniki Śląskiej. Zobaczycie co kryje się w laboratoriach uczelni i przeżyjecie niesamowitą przygodę. Taka noc zdarza się tylko raz w roku!

W tym roku Noc Naukowców w nieco innej formie – wirtualnie. 10 października wykłady, warsztaty, pokazy naukowe będą transmitowane na żywo na kanale YouTube Politechniki Śląskiej oraz w specjalnie przygotowanych wirtualnych pokojach naukowców na platformie Zoom. Dostępnych będzie ponad 60 pokazów online. Każdy uczestnik będzie mógł skomponować własną Noc. A jest w czym wybierać, wśród tematów znajdziecie: pojazdy przyszłości, kolorową geometrię, mikroplastik non fatastic, wirtualne spawanie czy też quiz od chaty Flinstonów po drapacze chmur.

Noc Naukowców startuje o godz. 15, w sobotę 10 października. Dokładny program wydarzeń znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Drodzy Czytelnicy! Dziękujemy, że jesteście z nami już 7 lat. Cieszymy się, że mimo różnych utrudnień (jak pandemia), nasz portal wciąż inspiruje Was do rodzinnego spędzania czasu, co prezentujecie na zdjęciach. Z okazji 7. urodzin, nagrodziliśmy aż 7 rodzin! A było z czego wybierać. Sami zobaczcie, jak piękne zdjęcia i uzasadnienia dostaliśmy.

7. urodziny SilesiaDzieci.pl - rozstrzygnięcie konkursu