Spotkaj znanych twórców kina na Transatlantyk Festival

piątek 2 października 2020
Kiedy: 
  • czwartek 1 października 2020 - czwartek 8 października 2020
Transatlantyk Festival po raz pierwszy gości w woj. śląskim. Najciekawsze filmy będzie można oglądać w kinie lub w zaciszu własnego domu. To również okazja do spotkania m.in. Zbigniewa Zamachowskiego, Marcina Koszałki czy też Piotra Domalewskiego.

W tym roku 10. Transatlantyk Festival będzie miał formę hybrydową. Masterclassy odbędą się online. Widzowie w całym kraju na platformie MOJEeKINO.pl zobaczą rozmowy z największymi nazwiskami współczesnego kina, jak Ken Loach czy William Friedkin. Stacjonarnie festiwal w województwie śląskim odbędzie się w katowickich kinach: Światowid i Rialto.

Spotkania z twórcami

Publiczność będzie mogła wziąć udział w spotkaniach ze znanymi postaciami kina, jak Zbigniew Zamachowski (4 październik, Kinoteatr Rialto,po filmie „Zawrócony”), Marcin Koszałka (6 października, Kino Światowid), Piotr Domalewski (6 października, Kino Światowid) czy też Lech Majewski (7 października, Kino Światowid). 5 października o godz. 17.00 w Kinoteatrze Rialto odbędzie się debata poświęcona spuściźnie i upamiętnieniu zmarłego blisko dwa lata temu Kazimierzowi Kutzowi, w której wezmą udział m.in. Robert Talarczyk, Olgierd Łukaszewicz. 7 października również w Rialto odbędzie się spotkanie wokół serialowej adaptacji powieści „Król” Szczepana Twardocha. Nie zabraknie autora książki, scenarzysty oraz producenta serialu. Na oba spotkania w Kinie Rialto wstęp jest wolny, jednak obowiązują wejściówki (odbiór w kasie kina od 1 października)

Transatlantyk Festival to przede wszystkim świetne filmy. Dokładny program znajdziecie na stronie festiwalu. Bilety na stacjonarne seanse można nabyć w kasach kin lub tutaj. Filmowa.net

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Drodzy Czytelnicy! Dziękujemy, że jesteście z nami już 7 lat. Cieszymy się, że mimo różnych utrudnień (jak pandemia), nasz portal wciąż inspiruje Was do rodzinnego spędzania czasu, co prezentujecie na zdjęciach. Z okazji 7. urodzin, nagrodziliśmy aż 7 rodzin! A było z czego wybierać. Sami zobaczcie, jak piękne zdjęcia i uzasadnienia dostaliśmy.

7. urodziny SilesiaDzieci.pl - rozstrzygnięcie konkursu