Noc Bibliotek z ciekawymi warsztatami

wtorek 6 października 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 10 października 2020
Gdzie: Gliwice
„Klimat na czytanie” to tegoroczne hasło Nocy Bibliotek. Z tej okazji książnice w całym kraju przygotowały wiele ciekawych atrakcji. Jedną z nich są klimatyczne warsztaty dla dzieci z morskimi opowieściami, przygodami „W pustyni i w puszczy” i wyprawą na biegun.

To już VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która odbędzie się 10 października. Hasło „Klimat na czytanie” nie zostało wybrane przypadkowo. W czasie pandemii, kiedy możliwość udziału w innych formach kultury jest ograniczona lektura książki pozwala znaleźć wytchnienie, pasję czy też rozrywkę. Ponadto wypożyczanie i dzielenie się książkami, wiedzą i umiejętnościami przez biblioteki jest sposobem na dbanie o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę klimatu.

Klimatyczne warsztaty

W całej Polsce biblioteki organizują ciekawe spotkania i atrakcje. Wśród nich są warsztaty zorganizowane w Centrum Handlowym Forum w Gliwicach. W trzech strefach „Morskie opowieści”, „W pustyni i w puszczy” i „Opowieści spod bieguna” mali czytelnicy stworzą pod okiem animatorów przedmioty inspirowane książkami m.in. worki na podbiegunowe przygody, kreatywne zakładki, maski czy też zwierzątka z balonów. Na rodziców czekać będzie stoisko z książkowymi niespodziankami.

Warsztaty odbędą się 10 października w godz. 13-18 na scenie głównej w CH Forum w Gliwicach (ul. Lipowa 1). Informację znajdziecie na stronie centrum. Pozostałe atrakcje Nocy Bibliotek znajdziecie tutaj

Kategoria: Wydarzenia