„Nina i Paul” - spektakl dla nastolatków

wtorek 13 października 2020
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
Kiedy: 
 • czwartek 15 października 2020 - niedziela 18 października 2020
Gdzie: Gliwice
Czy teatr potrafi jeszcze mówić do nastolatków? Przestrzeń pomiędzy przedstawianiami dla dzieci, a dorosłych wypełnia Teatr w Gliwicach. Prosta historia opowiedziana subtelnie i wywołująca emocje z pewnością spodoba się młodym widzom.

„Nina i Paul” - czyli nastolatki szczerze o emocjach w reżyserii Roksany Miner to pierwszy spektakl w Teatrze Miejskim w Gliwicach dla młodych widzów. Został przyjęty entuzjastycznie, zarówno przez publiczność, jak i recenzentów. Świetna gra aktorska, prosta, subtelna i emocjonująca forma trafia do nastolatków, mówi ich językiem. Jest jak strumień niekontrolowanych myśli, pierwszych emocji, buntów i zawstydzeń, trudnych pytań stawianych sobie i światu.

Ten pierwszy raz

Pamiętacie swoje pierwsze miłości, zawstydzenia, moment, kiedy mając te „naście” lat zaczynaliście odkrywać w sobie nowe zestawy emocji? Pojawiła się nowa koleżanka czy kolega, od których nie mogliście oderwać oczu, o których nie mogliśmy przestać myśleć. I niby na zewnątrz nie dzieje się nic, ale w głowie istna burza, huragan. „Nina i Paul” to prosta historia – jeden dzień – z życia dwójki tytułowych bohaterów. Ostatni dzień roku szkolnego, pierwszy dzień wakacji. Kolega i koleżanka z klasy, nie mieli odwagi, po prostu, porozmawiać ze sobą przez cały rok. Aż tu nagle okazuje się, że Nina już nie wróci do szkoły. Czy zdobędą się na odwagę i porozmawiają ze sobą?

O tym przekonacie się w Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Dolnych Wałów 3). Spektakl „Nina i Paul” będzie można zobaczyć od 15 do 18 października na Małej Scenie. Bilety w cenie 25 zł można zakupić na stronie teatru lub w kasie Kina Amok. Przedstawienie jest dla widzów od 11 lat.

Kategoria: Wydarzenia