Zagraj z Pradziejem i wygraj niezwykłą nagrodę

poniedziałek 19 października 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 17 października 2020 - wtorek 20 października 2020
Gdzie: Internet Bytom
Lubicie zagadki, rebusy i historię? Jeżeli tak, musicie zagrać w „Archeologiczną przygodę z Pradziejem”. Na zwycięzców czeka nagroda – poznanie pracy archeologa „od kuchni” i największych zbiorów zabytków archeologicznych w województwie śląskim.

Wirtualna gra „Archeologiczna przygoda z Pradziejem” powstała w ramach Międzynarodowego Dnia Archeologii. Jej organizatorem jest Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Na uczestników czekają zadania związane z historią. Pokonując wszystkie etapy gry można wygrać wyprawę po Dziale Archeologii. Zwycięzcy zobaczą pracę archeologa w muzeum, poznają archiwum sprawozdań, inwentarzy zabytków, ujrzą sprzęt fotograficzny retro, cyfrowy czy mapy. Zwiedzą również magazyn, w którym znajdują się „prawdziwe perełki” śląskiej archeologii oraz pracownię konserwacji zabytków archeologicznych.

Poznane hasło gry (otwarcia skrzyni) należy wysłać na maila p.frelich@muzeum.bytom.pl, k.puzon@muzeum.bytom.pl lub zadzwonić 32-281-82-94 w. 201. Zaproszenia do zwiedzania Działu Archeologii, zostaną przyznane 5 osobom, które do godz. 12, 20 października prześlą prawidłową odpowiedź. Regulamin i grę znajdziecie na stronie muzeum

Kategoria: Wydarzenia