Kino Wrażliwe – udogodnienia m.in. dla dzieci ze spektrum autyzmu

wtorek 20 października 2020
  • fot. mat. FB Kino Światowid
    fot. mat. FB Kino Światowid
Kiedy: 
  • wtorek 20 października 2020 - środa 28 października 2020
Gdzie: Katowice
Seanse z audiodeskrypcją, pętla indukcyjna dla osób słabosłyszących, kino przyjazne sensorycznie dla maluchów, miejsca dedykowane widzom poruszającym się na wózkach – takie udogodnienia przygotował Światowid.

Katowickie Kino Światowid w ramach realizacji idei Kina Wrażliwego od blisko roku wprowadza kolejne udogodnienia dla widzów ze szczególnymi potrzebami, by jak największa ilość kinomanów miała dostęp do najlepszych światowych premier filmowych.

Dla dzieci z zaburzeniami spektrum autyzmu

To dla nich kino wprowadziło seanse przyjazne sensorycznie. Maluchy mogą w komfortowych warunkach obejrzeć wybrane dla nich filmowe propozycje. Podczas projekcji na sali nie ma całkowitej ciemności, ograniczone są bodźce; a przed seansem nie są wyświetlane zwiastuny innych filmów, aby nie rozpraszać uwagi młodych widzów. Najbliższy seans odbędzie się 28 października o godz. 16.30. Na ekranie najmłodsi zobaczą szwedzką, przygodową animację „Filonek Bezogonek”.

Dla osób niesłyszących i niedosłyszących

Kino przygotowało specjalne seanse w ramach pokazów z audiodeskrypcją i napisami. Do 22 października, dwa raz dziennie, a 23 października raz dziennie, będzie można obejrzeć „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” Jana Holoubka. Pokazy odbywają się z zastosowaniem Audiomovie – aplikacji na smartfony, która umożliwia odbiór audiodeskrypcji, odtwarzając i synchronizując z filmem dodatkowe ścieżki dźwiękowe. Widzowie korzystający z audiodeskrypcji muszą posiadać własne słuchawki oraz telefony z zainstalowaną aplikacją.

Pętla indukcyjna

W ramach poprawienia komfortu udziału w seansie filmowym osobom słabosłyszącym korzystającym z aparatów słuchowych, od lipca tego roku w Kinie Światowid działa pętla indukcyjna, czyli system wspomagania słuchu, który znacząco poprawia zrozumiałość mowy osobie korzystającej z aparatu słuchowego lub implantu ślimakowego. Dzięki pętli indukcyjnej wzrasta komfort słyszenia oraz jakość odbieranego przez aparat słuchowy dźwięku. Aby korzystać z pętli indukcyjnych, wystarczy przełączyć aparat słuchowy na program cewki „T”.

Dla osób na wózkach

Dla nich przygotowane są dwa miejsca, które znajdują się w 9 rzędzie, czyli w jednym z najbardziej optymalnych z punktu widzenia odległości od ekranu i komfortu widza.

Kino Światowid mieści się przy ul. 3 Maja 7 w Katowicach. Repertuar znajdziecie na stronie kina. Bilety można zakupić online tutaj.

Kategoria: Wydarzenia