Zobacz spektakl „Królowa Śniegu”

środa 28 października 2020
  • fot. mat. Teatr Nowy w Zabrzu
    fot. mat. Teatr Nowy w Zabrzu
Kiedy: 
  • środa 28 października 2020 - czwartek 1 kwietnia 2021
Gdzie: Internet
3 października odbyła się premiera spektaklu „Królowa Śniegu” Teatru Nowego w Zabrzu. Teraz możecie zobaczyć go za darmo w sieci. Czeka na Was historia o odwadze, dojrzewaniu, starości, nieposkromionej sile natury i kobiecości.

Spektakl „Królowa Śniegu” w reżyserii Macieja Podstawny to oparta na baśni Hansa Christiana Andersena historia Gerdy, która wyrusza w najważniejszą w swoim życiu podróż. Chce odnaleźć i uwolnić swojego przyjaciela Kaja, uwiedzionego przez potężną i tajemniczą Królową Śniegu. Baśń rozgrywa się zarówno w Kopenhadze, tuż przed wybuchem I Wojny Światowej, jak i podczas całego XX wieku, w miejscach najbardziej fantastycznych i najbardziej odległych – na dalekiej zmarzniętej północy, tam, gdzie rzeczywistość spotyka się z magią. U kresu swej podróży Gerda staje się świadomą siebie, silną kobietą. Ale czy ona i jej przyjaciel będą szczęśliwi?

Spektakl możecie zobaczyć na kanale YouTube Teatru Nowego w Zabrzu. Przedstawienie skierowane jest do widzów od 11. roku życia, ale również dorosłych.

Kategoria: Wydarzenia