Odkryj tajemnice kosmosu

poniedziałek 2 listopada 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 7 listopada 2020 - sobota 28 listopada 2020
Jak z bliska wyglądają planety i komety? Dlaczego po nocy nastaje dzień? Tego najmłodsi dowiedzą się dzięki akcji edukacyjnej „Kosmiczne podróże”. Czeka na Was tematyczna wystawa, wirtualna podróż w kosmos i konkurs plastyczny dla szkół podstawowych.

Układ słoneczny i podróże międzyplanetarne od wieków fascynowały ludzi. Obecnie, dzięki rozwojowi nauki i nowoczesnym technologiom, każdy może poznać bliżej wszechświat i dowiedzieć się, jak funkcjonuje. Dzięki akcji edukacyjnej „Kosmiczne podróże” uczestnicy poznają zagadki przestrzeni kosmicznej.

Kosmiczna wystawa

Od 7 do 28 listopada w pasażu Centrum Handlowego Auchan w Mikołowie będzie można zobaczyć kosmiczną wystawę. Dzięki niej najmłodsi dowiedzą się m.in. jak zbudowany jest układ słoneczny, z jakich elementów składa się skafander kosmiczny, co to jest Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. W obrazowy sposób zostaną wytłumaczone zjawiska zaćmienia słońca i księżyca, a także pojęcia dnia i nocy oraz fazy księżyca.

Wirtualna podróż w kosmos

Czekać będzie na profilu FB galerii handlowej. Wraz z astronautami statku Arhadion 5 będzie można wyruszyć w wirtualną podróż kosmiczną. Szczegółowe i realistyczne filmy i grafiki, połączone z wnikliwym komentarzem prowadzących, przybliżą widzom tajemnice kosmosu oraz sprawią, że 30-minutowa wirtualna podróż po galaktyce wzbudzi zainteresowanie osób w każdym wieku. Pierwszy start odbędzie się 11 listopada o godz. 18, a kolejne 18 i 25 listopada o tej samej godzinie.

Konkurs dla uczniów

Na profilu Fb zostanie ogłoszony również kosmiczny konkurs dla uczniów szkół podstawowych. Może w nim wziąć udział każda szkoła, która prześle minimum 8 prac plastycznych poruszających tematykę kosmosu. Zwycięska szkoła otrzyma atrakcyjną nagrodę – miniplanetarium do obserwacji kosmosu i zachodzących tam zjawisk.

Wystawa „Kosmiczne podróże” będzie dostępna od 7 do 28 listopada w pasażu Centrum Handlowego Auchan Mikołów przy ul. Gliwickiej 3 w Mikołowie.

Kategoria: Wydarzenia