Zimowo i świątecznie na koncercie Filharmonii Śląskiej

czwartek 10 grudnia 2020
Kiedy: 
  • niedziela 13 grudnia 2020
Gdzie: Internet
„Dziadek do orzechów zaklęty w perkusyjne instrumenty” to tytuł koncertu Filharmonii Śląskiej, którego będziecie mogli posłuchać już w najbliższą niedzielę. Nie zabraknie piosenek o zimie oraz nastrojowych kolęd.

Na koncercie zrobi się już bardzo zimowo i świątecznie, a to za sprawą suity baletowej „Dziadek do orzechów", tak bardzo kojarzącej się ze świętami Bożego Narodzenia. Pojawią się następujące fragmenty: Marsz, Taniec Cukrowej Wróżki, Trepak oraz Taniec chiński. Oprócz tego zabrzmią przyjemne, zimowe utwory: Sleigh ride, Little drummer boy oraz scieżka dźwiękowa z filmu Ekspres polarny. Przyjdzie również czas na wspólne kolędowanie.

Koncert realizowany jest przez Filharmonię Śląską w ramach projektu „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. Będzie transmitowany o godz. 11:30 na kanałach Filharmonii Śląskiej. Linki znajdziecie przed koncertem na stronie internetowej oraz na Facebooku.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Nie macie pomysłu, jaki prezent pod choinkę wybrać dla pociechy? Co powiecie na kreatywne zabawki zaprojektowane we Francji? W zależności od zainteresowań dziecka, znajdzie się coś dla małego artysty, stylisty, naukowca, a nawet detektywa.


 

Prezenty pod choinkę prosto z Francji