Zobacz żywą szopkę w zoo

poniedziałek 14 grudnia 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • poniedziałek 21 grudnia 2020 - niedziela 10 stycznia 2021
Gdzie: Chorzów
Tradycyjnie, jak co roku w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym pojawi się żywa szopka. Najmłodszym z pewnością spodobają się jej mieszkańcy: osły, owce i kozy, które chętnie dadzą się pogłaskać.

Naturalnej wielkości figury świętej rodziny, trzech króli i żywe zwierzęta – tak wyglądać będzie szopka w chorzowskim zoo. W tym roku jej wnętrze wypełnią ozdoby związane z tematami przełowienia i zaśmiecania mórz i oceanów. Wszystkie ozdoby wykonane zostały przez dzieci z województwa śląskiego w ramach konkursu na ozdobę choinkową związaną z tematem kampanii EAZA „Which Fish – Jaka ryba?”. Dzieci ucieszy możliwość pogłaskania owiec, kóz i osłów. Należy pamiętać, że nie wolno ich dokarmiać.

Szopkę podziwiać można od 21 grudnia do 10 stycznia 2021 roku w godzinach otwarcia zoo. To również okazja do podpatrzenia innych zwierząt. W tym czasie skorzystać można z 50-proc. zniżki na bilety wstępu do zoo. Bilety w cenie 7 zł (normalny), 2,50 zł (ulgowy) oraz 17,50 zł (rodzinny) zakupić będzie można w kasie zoo. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Nie macie pomysłu, jaki prezent pod choinkę wybrać dla pociechy? Co powiecie na kreatywne zabawki zaprojektowane we Francji? W zależności od zainteresowań dziecka, znajdzie się coś dla małego artysty, stylisty, naukowca, a nawet detektywa.


 

Prezenty pod choinkę prosto z Francji