Chcesz popływać? Weź udział w zawodach

środa 16 grudnia 2020
Kiedy: 
  • czwartek 10 grudnia 2020 - niedziela 28 lutego 2021
Gdzie: Rybnik
W Rybniku otwarto dwie kryte pływalnie. Z basenu może skorzystać każdy, kto weźmie udział w zawodach. „Kilometry dla zdrowia” potrwają do 28 lutego. Tym sposobem ominięto oficjalny zakaz działalności w czasie pandemii.

Od października w całym kraju zamknięte są aquaparki, baseny i siłownie. Zakaz nie obejmuje obiektów, które przeznaczone są m.in. dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego. Idąc tym tropem MOSiR w Rybniku zorganizował zawody dla mieszkańców na dwóch krytych pływalniach Yntka i Akwarium.

Jak wygląda rywalizacja?

Zawody „Kilometry dla zdrowia” już się rozpoczęły. Może wziąć w nich udział każda osoba (od 7. roku życia) w godzinach ogólnodostępnych. Przychodząc na basen otrzymujemy numer identyfikujący nas na liście rywalizacji. Po zakończeniu pływania przekazujemy ratownikowi pokonany dystans oraz swój numer (i tak za każdym razem podczas wizyty na pływalni). Zawody potrwają do 28 lutego 2021 roku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Opłata startowa w zawodach to bilet wstępu na pływalnie. Ze względu na stan epidemiczny, każdy uczestnik zobowiązany jest każdorazowo podpisać oświadczenie dotyczące Covid 19. Na godziny popołudniowe (od godz. 16) oraz weekendy obowiązują zapisy telefoniczne. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie MOSiR-u.

Pływalnie Yntka znajdziecie przy ulicy Powstańców Śląskich, a Akwarium przy ulicy Jastrzębskiej w Rybniku.

Kategoria: Wydarzenia