Diabelskie Figle w Boże Narodzenie

wtorek 22 grudnia 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 25 grudnia 2020
Gdzie: Internet
„Diabelskie figle” to zabawna opowieść, której akcja toczy się w niebie, piekle i na ziemi. Anioły z Mikołajem zajęci są przygotowywaniem i pakowaniem prezentów, a Diabły robią wszystko, żeby nadchodzące święta zepsuć. Wydarzenie będziecie mogli obejrzeć 25 grudnia online.

Wśród anielsko-diabelskich kłótni i przepychanek dzieje się rzecz straszna – oczekiwana Pierwsza Gwiazdka spada na ziemię i ślad po niej znika. Anioły postanawiają ratować święta i schodzą na ziemię, żeby odnaleźć Gwiazdkę. Diabły nieustannie depczą im po piętach i stają na rogach i ogonach, żeby ta ekspedycja się nie powiodła. Psotom, figlom i wzajemnemu podstawianiu sobie nogi nie ma końca. Ta pełna humoru, lekka i przekorna opowieść pełna jest dźwięków i piosenek przygotowanych do tej bajki przez kompozytora Łukasza Damrycha. Skrzydlate i rogate stado reżyseruje Jerzy Jan Połoński. Filmowe kadry przygotowali Filminati  – Bartosz Dziuba i Tomek Wypych.

Sztukę „Diabelskie figle” autorstwa Ewy Laue będzie można obejrzeć 25 grudnia o godz.19 na stronie Teatru Miejskiego w Glwiicach - wydarzenie nie wymaga logowania i jest bezpłatne.

Kategoria: Wydarzenia