Odszukaj skarb Trzech Króli i odwiedź żywą szopkę

wtorek 5 stycznia 2021
Kiedy: 
  • środa 6 stycznia 2021
Kolejną propozycją na spędzenie święta Trzech Króli jest spacer orszakowy połączony z grą miejską. Dodatkowo będzie można odwiedzić szopkę bożonarodzeniową z żywymi zwierzętami.

W tym roku z powodu koronawirusa w Świętochłowicach nie będzie tradycyjnego orszaku Trzech Króli. Jednak Muzeum Powstań Śląskich przygotowało „Spacer Orszakowy” oraz żywą szopkę.

Gra miejska „Skarb Trzech Króli”

Spacer zostanie połączony z grą terenową. Uczestnicy będą odpowiadać na pytania i wykonywać zadania. Ze względów sanitarnych organizatorzy proszą „o zachowanie dystansu, o nie dotykanie plansz oraz zabranie własnych długopisów”. Dodatkową atrakcją będzie szopka ze żywymi zwierzętami (6 stycznia to jedyny dzień, kiedy w szopce będą zwierzęta).

Wydarzenie odbędzie się 6 stycznia w godz. 13-17 na placu ks. Leopolda Raabe (przy Kościele Ewangelickim) w Świętochłowicach. Informację znajdziecie na stronie muzeum.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. archiwum zdjęć na Fb kolejki

W ferie zimowe obsługa stoków jest zabroniona, ale wyciągi i koleje linowe mogą działać. W naszym regionie możecie skorzystać m.in. z Kolei Linowej Szyndzielnia, Czantorii, Elki w Parku Śląskim czy wjechać na Skrzyczne. Sprawdźcie szczegóły.

W ferie kolejki linowe będą czynne