Teleportuj się do świata Minecrafta

poniedziałek 25 stycznia 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 30 stycznia 2021
Wystartowały zapisy na Monsteriadę. Dzieci i młodzież z całej Polski będą mogły wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z programowania. W trakcie zajęć uczniowie poznają język programowania, stworzą własną grę i stronę internetową.

To już ósma edycja bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży „Koduj z Gigantami”. W całej Polsce (ponad 50 miast) dla uczestników przygotowano ponad 2500 miejsc na wydarzenia stacjonarne i kilka tysięcy na zajęcia online. Warsztaty skierowane są do uczniów od 7. do 19. roku życia. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.

Odszukaj mobów i monsterów w Minecraftowym świecie

Warsztaty umożliwią poznanie podstaw programowania w środowisku Scratch. W trakcie zajęć uczniowie stworzą grę, którą będą mogli zabrać ze sobą do domu i udostępnić znajomym. Poszukają również mobów i monsterów. Innowacyjne zajęcia na platformie MakeCode połączą programowanie ze światem Minecrafta. Ale na tym nie koniec. Uczestnicy stworzą własną stronę internetową, przy pomocy internetowego środowiska Glitch. A bohaterowie League of Legends wprowadzą ich w środowisko Visual Studio i język programowania C# oraz jego zastosowania w tworzeniu gier aplikacji.

Warsztaty będą odbywać się w dniach 30 stycznia – 14 luty. Obowiązuje rejestracja na stronie Gigantów Programowania. Na stronie znajdziecie również listę miast, gdzie będą odbywać się zajęcia stacjonarne. Na Śląsku są to m.in. Bielsko-Biała, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Katowice, Ruda Śląska, Zabrze. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Kategoria: Wydarzenia