Niedziela z Kinotkami

wtorek 2 lutego 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 7 lutego 2021 - niedziela 28 lutego 2021
Gdzie: Internet
Tajemnice kina, filmowe wspomnienia, magia charakteryzacji, eksperymenty z dźwiękiem i obrazem – tak zapowiadają się kreatywne warsztaty dla najmłodszych kinomanów. Dzieci wcielą się w rolę filmowych detektywów. Obowiązują zapisy.

„Niedziela z Kinotkami” to cykl warsztatów inspirowany najnowszą publikacją dla dzieci i młodzieży Instytucji Filmowej Silesia Film - „Kinotki. Notatnik filmowy”. Więcej o filmowym pamiętniku przeczytacie w naszym artykule.

Zostań filmowym detektywem

Warsztaty będą świetną okazją, aby wcielić się w detektywa. Uczestnicy wraz z prowadzącą będą tropić ślady, które w filmach pozostawili reżyserzy, operatorzy filmowi, kostiumografowie, charakteryzatorzy. Spróbują rozgryźć, jak wygląda produkcja filmowa od kuchni, a przy okazji podzielić się swoimi wspomnieniami z wizyt w kinie, filmowymi zachwytami i przemyśleniami. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-10 lat.

Pierwsze zajęcia „Uśmiech E.T. O charakteryzacji i rekwizytach filmowych” odbędą się 7 lutego o godz. 11. Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy na maila: m.cekiera@silesiafilm.com. Spotkania będą odbywać się za pośrednictwem aplikacji Zoom. Link do spotkania, karty pracy do wydrukowania oraz lista potrzebnych materiałów udostępnione zostaną zapisanym uczestnikom. Czas trwania zajęć to 45 minut. Program kolejnych warsztatów znajdziecie tutaj.

 

Kategoria: Wydarzenia