Weekend z Gryfną Frelką i rozruch maszyn

czwartek 4 lutego 2021
  • fot. Ł. Głuch
    fot. Ł. Głuch
  • fot. Ł. Głuch
    fot. Ł. Głuch
Kiedy: 
  • sobota 6 lutego 2021 - niedziela 7 lutego 2021
Gdzie: Katowice
W weekend po długiej i nieplanowanej przerwie otwiera się Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia. Odwiedzający zobaczą m.in. rozruch nożycy krążkowej, a także Gryfną Frelkę. To również okazja do posłuchania opowieści ostatniego nadmistrza Walcowni.

Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach to największa poprzemysłowa hala udostępniona dla zwiedzających na Śląsku. Można zobaczyć tu jedyny w Europie kompletny ciąg technologiczny do produkcji blach cynkowych, zabytkowe maszyny i urządzenia. W weekend 6 i 7 lutego ostatni nadmistrz Walcowni Janusz Stolorz zaprezentuje pokaz mini ciągu technologicznego, opowie o swojej pracy w Hucie. Dodatkowo odwiedzający zobaczą rozruch m.in. nożycy krążkowej, giltynowej a także naszej Gryfnej Frelki – walcarki wykańczającej.

Wydarzenie odbędzie się 6 i 7 lutego o godz. 12 w Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia w Katowicach (wjazd od ul. Roździeńskiej 25). Ceny biletów w dni powszednie: normalny - 19 zł, ulgowy – 16 zł. W weekendy zapłacimy: 25 zł (bilet normalny) i 21 zł (bilet ulgowy). Dzieci do lat 3 zwiedzają bezpłatnie.

Kategoria: Wydarzenia