Szachy, Minecraft i roboty na warsztatach

poniedziałek 15 lutego 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 19 lutego 2021
Gdzie: Internet
Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty „Świat oczami informatyka”. Uczestnicy zajęć dowiedzą się m.in. co to jest Internet Rzeczy, jak zacząć programować, jak stworzyć stronę internetową czy grę. Warsztaty poprowadzą wykładowcy Akademii WSB.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu „Świat oczami naukowców Akademii WSB”. Zajęcia dofinansowane są z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” przez Ministra Edukacji i Nauki. Odbędą się na platformie Teams z czynnym udziałem uczestników.

Świat informatyki i nowych technologii

Dzięki warsztatom młodzi uczestnicy nauczą się, jak korzystać z dobrodziejstw internetu, jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Poprzez zabawę poznają platformy programowania robotów, podstawę gry w szachy i możliwości gry Minecrafta. Nie zabraknie podstaw tworzenia stron internetowych, gier komputerowych i popularnych języków programowania

Pierwsze zajęcia odbędą się 19 lutego o godz. 15. Harmonogram warsztatów oraz kartę zapisów znajdziecie na stronie Akademia WSB Uniwersytet Dziecięcy. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Informacje udzielane są pod numerem tel. 32 295 93 93.

Kategoria: Wydarzenia