Dzieci lubią kino – kino lubi dzieci

wtorek 16 lutego 2021
Kiedy: 
  • niedziela 21 lutego 2021
Superbohaterowie i superbohaterki, filmy i warsztaty, stacjonarnie i online - tak zapowiada się najbliższa niedziela w katowickim Kinie Kosmos. Dla młodych kinomanów przygotowano moc filmowych atrakcji.

Katowickie Kino Kosmos 21 lutego całe długie popołudnie rezerwuje dla najmłodszych widzów. O godz. 15 tradycyjnie maluchy będą mogły zobaczyć bajki z cyklu Filmowe popołudnie dla dzieci – tym razem pod hasłem „Zimowa przygoda”.

Filmowe supermoce i warsztaty

Powraca również cykl Rodzina w kinie dla nieco starszych dzieci. O godz. 16 młodzi widzowie zobaczą na dużym ekranie familijny film „Supa modo”. To mądra, pełna ciepła opowieść o małej Kenijce obdarzonej supermocami, która mimo choroby bardzo chce nieść światu pomoc. Po filmie odbędą się warsztaty „Filmowe supermoce”, podczas których będzie można dowiedzieć się, jak stworzyć opowieść filmową i wykreować ciekawych bohaterów oraz w jaki sposób gatunek filmowy może być wskazówką przy konstruowaniu fabuły filmowej. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 9 -15 lat i promują publikację „Kinotki. Notatnik filmowy”.

Wirtualne warsztaty

Dzieciaki, które nie będą mogły wybrać się do kina, mogą zapisać się na „Niedzielę z Kinotkami” czyli warsztaty kreatywne online. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 21 lutego, o godz. 11 i będzie dotyczyć kostiumów filmowych. Podczas zajęć uczestnicy zastanowią się, jakie ma znaczenie i co o postaci filmowej mówi kostium. Spróbują również przygotować własne projekty kostiumów dla filmowych bohaterów. Inspiracją dla warsztatów będą wybrane strony publikacji „Kinotki. Notatnik filmowy”. Warsztaty są bezpłatne, przeznaczone dla dzieci w wieku 7-10 lat. Czas trwania zajęć to około 45 minut. Warsztaty online odbędą się za pośrednictwem aplikacji Zoom. Link do spotkania, karty pracy do wydrukowania oraz lista potrzebnych materiałów na warsztaty udostępnione zostaną zapisanym uczestnikom. Zapisy i szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: m.cekiera@silesiafilm.com

Bilety do kina w cenie 8 zł – Filmowe popołudnie, 17 zł – Rodzina w kinie można zakupić na stronie filmowa.net.

Kino Kosmos mieści się przy ul. Sokolskiej 66 w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia